Challenge Walchsee - více o rakouské půlce ZDE

4.09.2011 -

Rakouská půlka ve Walchsee přilákala i řadu českých závodníků

Tyrol Challenge Walchsee-Kaiserwinkl, to je celý název půlky, která se koná v rakouském Walchsee začátkem září. Z Prahy do místa dění je to 475km - cca 4,5 hodiny jízdy autem. Malebná alpská krajina láká amatéry i profesionály.

V loni se zde podařilo zvítězit rakouskému fenoménu Michaelu Weissovi před italským duem Cigana, Degasperi. V ženách první místo brala Yvonne van Vlerken.

Letos zvítězil Schildknecht, hlavně díky fantastické jízdě na kole. Druhé místo bral německý dlouhotraťař Timo Bracht a trojici na stupních vítězů doplnil Boris Stein.

V ženském závodě figurovala Eva Potůčková, která upustila plaveckou část jako první. Předvedla kvalitní výkon i v cyklistické části, kde dokázala držet tempo se špičkou. O závodu se rozhodovalo až v poslední disciplíně. Pro vítězství si doběhla Yvonne van Vlerken před Dollingerovou  a Weerderovou. Eva Potůčková obsadila 4.místo se ztrátou pěti minut na první místo.