Třetí závod ČP v Zimním triatlonu ovládli Skalníková a Rauchfuss

12.02.2011 -
Ve Žďáře nad Sázavou dnes proběhl třetí pohárový závod v Zimním triatlonu. Letošní únorové počasí si, ale s pořadateli opět pohrálo a předepsané tratě závodu byly změněny na duatlonový závod.

Po noční průtrži a půlnočním hustém lijáku, dnes všechny závodníky na Pilské nádrži u Žďáru nad Sázavou přivítalo slunečné počasí a teploty kolem nuly. Připravené tratě byli zmrzlé a tuhé. Na závodníky čekali porce 4,8 km běh - 12 km MTB - 4,8 km běh. Tato kombinace byla pořadateli zvolena z toho důvodu, že do poslední chvíle si počasí dělalo co chce.

Závodníci se odvděčili účastí v hojném počtu a přijelo jich 61, z tohoto hojného počtu bylo neuvěřitelných 10 žen.

V 11 hodin kdy slunce stoupalo nad obzor se všichni účastníci postavili na startovní čáru a byli vpuštěni na tratě. Oba dva běhy se skládaly ze dvou okruhů, každý z okruhů začínal prudkým 300 dlouhým výběhem po louce. Hned od začátku se na čele usadila dvojice favoritů Marek Rauchfuss (vítěz 1. závodu v Hlinsku) a Karel Zadák. Oba vběhli společně i do depa v čase 16:34, aby se pustili do cyklistické části. Na třetím místě doběhl s minutovou ztrátou Miloš Smrčka (1954). Mezi ženami patřili mezi favoritky Eva Skalníková (reprezentantka v běžeckém lyžování), Simona Vykoukalová  a Zuzana Vlčková. V tomto pořadí také tyto dívky doběhly do prvního depa. Eva Skalníková si vytvořila 1,5 minutový náskok a závod se tak stal pouze bojem o druhé místo, v minulých letech totiž Eva zkoušela i závody v teréním triatlonu, takže s horským kolem si dobře rozumí.

V cyklistické části se na čele stále držel Marek Rauchfuss, ale Karel Zadák si ho držel na dohled. Po závodě Karel zmínil, že na kole jel hranu, aby mu Marek neujel. Na třetí místo se po cyklistické části mezi muži probojovala dvojice Pavel Jindra a David Janda. Rychlejším zvládnutím druhého depa se na trať druhého běhu potom s malým náskokem vydal Pavel Jindra. Mezi ženami kralovala i na kole Eva Skalníková a svým pronásledovatelkám nadělila na kole další tři minuty. Čtvrtá se pohybovala na trati Dagmar Svěráková.

Při poslední běžeckém úseku se hned při výběhu z depa v již zmiňovaném kopci odpoutal Marek Rauchfuss, který postupně po malinkých kouscích zvyšoval náskok před Karlem Zadákem. Tento stejný kousek se potom podařil v boji o třetí místo Pavlu Jindrovi. Mezi ženami pelášila na prvním místě Eva Skalníková. Za ní z depa vyběhla Zuzana Vlčková s 10 vteřinami k dobru před Simonou Vykoukalovou.

Vítězem 7. ročníku K3 SPORT Zimního triatlonu se pro rok 2011 stal Marek Rauchfuss (REMERX TT TEAM), který dokončil v čase 0:58:59, druhý Karel Zadák (TRIEXPERT team) zaostal o pouhých 27 vteřin. Na třetím místě v celkovém pořadí se ztrátou více než čtyř minut doběhl Pavel Jindra (LABE TRI CLUB).

Mezi ženami závod ovládla Eva Skalníková (SK Nové Město na Moravě), která proťala cílovou pásku v čase 1:13:19 a druhé Zuzaně Vlčkové (TT MIP Polička) utekla o více než 4 minuty , Třetí Simoně Vykoukalové ROCKTECHNIK TEAM Hranice) dokonce o více než pět minut.

Při vyhlášení vítězů byli hodnotnými, ale také finančními odměnami ohodnoceni vítězové všech vyhlášených kategorií.

Závod byl kladně hodnocen nejen delegátem Českého svazu, ale také především všemi závodníky a to je pro další práci pořadatelů velmi důležité. Horší stránkou závodu bylo počasí, které znemožnilo zařadit lyžařskou část a hodně pozměnilo ráz celého závodu.

Pořadatelé tímto děkují všem sponzorům K3 SPORT, BRIKO, AUTOCONT, HITEC, BEMANIAX, Radek Jaroš, LASTING, ASKO, Ovoce-Zelenina U Slováků, HEAD headwear, SHERPA, TRIMM, PINGUIN, DALBELO, město Žďár nad Sázavou.

Všem pořadatelům a také pánům, kteří ovládali časomíru s firmy SPORTSOFT.

Při dalších závodech na Vysočině a nebo za rok na snad již znovu kompletním Zimním triatlonu nashledanou.