SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!

22.02.2023 -
Další ročník Super League Triatlonu je tady! Arena Games 2023 se koná v kanadském Montréalu a na startovní listině se objeví Lionel Sanders, který vyzve rychlíky.

SuperLeague Triathlon Arena je nový a inovativní formát triatlonových závodů, který se koná v hale. Poprvé se tato závodní disciplína objevila v roce 2020 v Londýně a následně se konaly další závody v Rotterdamu a Mnichově. V minulém roce se udělal vůbec první titul mistra světa v e-sportu, dějištěm tohoto mistrovství byl Singapur.

Jaký je formát závodu Super League Arena? Formát se trochu liší, ale obecně se závodníci musí utkat v třech individuálních závodech, kde musí překonat plavecký úsek o délce 200m, 4 km na ergometru a 0,8 km na nemotorizovaném běžeckém pásu. Plavecká část se odehrává v bazénu o délce 200m, poté se závodníci přesunou na stacionární trenažér Taxc Neo 2 a oblíbenou platformu ZWIFT. Po cyklistické části se závodníci přesunou na nemotorizovaný běžecký pás, který je poháněn pohybem uživatele. Běh na tomto páse je náročnější než na klasickém "běhátku", který je poháněn elektrickým motorem a umí udržet konstantní rychlost.

V roce 2022 se konaly 3 takové závody. První se konal v Mnichově, kde zvítězili Britka Potter a Francouz Aurelien Raphael. Další stanice byl Londýn, kde dominovala Cassandra Beaugrand z Francie a v mužské kategorii Němec Nieschlag. Finále se odehrálo v Singapuru, kde se z vítězství radovala Maďarka Zsanett Bragmayer a Hayden Wilde. Tituly mistra světa v e-sportu si odneslo britské duo Yee a Potter.

Nová sezóna je tady! Závodníci se mohou těšit na tři závody v tomto formátu: v Montreálu, ve švýcarském Sursee a finále se uskuteční v Londýně. První závod se uskuteční tento víkend v kanadském Montreálu. Mezi závodníky se představí i Ironman Lionel Sanders. Sanders je známý pro svůj vztah k indoor tréninku, ale také jako slabší plavec, takže zůstává otázkou, zda bude schopen držet krok s rychlíky z krátkého triatlonu, jako je jeho krajan Laundy, Francouz Raphael, Američan Chase McQueen nebo Jihoafričan Henri Schoeman. Formát závodu připomíná klasický hákový triatlon, kde je prakticky nutné vyplavat s čelní skupinou. Platforma Zwift také dokáže zohlednit tzv. jízdu v háku, což umožňuje závodníkům ušetřit několik wattů. Minulé závody ukázaly, že ti, kteří zaostali v plavecké části za čelní skupinou, se již nedostali, tak uvidíme, zda Sanders zvládne tento statistický fakt prolomit.

Startovní listina žen nenabízí úplně hvězdnou sestavu, ale stále se můžeme těšit na Američanku Serenu a domácí závodnici Jamnickou. Nechybí ani Slovenka Michaličková, která si svou premiéru na tomto formátu odbyla minulý rok. Zkušenosti s tímto formátem mají také Romana Gajdošová a Petra Kuříková. Česká olympionička se na svoji premiéru ráda nevzpomíná, protože po výhře v druhé rozjížďce byla diskvalifikována za porušení pravidel, když si odplivnula před plaveckou částí- což je jasně zakázáno. Obě závodnice ale v Montrealu startovat nebudou.

Závod můžete sledovat na https://superleaguetriathlon.com/ nebo na Eurosport2 s českým komentářem

Hodnocení:
Přečteno 357x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.