SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!

22.02.2023 -
Další ročník Super League Triatlonu je tady! Arena Games 2023 se koná v kanadském Montréalu a na startovní listině se objeví Lionel Sanders, který vyzve rychlíky.

SuperLeague Triathlon Arena je nový a inovativní formát triatlonových závodů, který se koná v hale. Poprvé se tato závodní disciplína objevila v roce 2020 v Londýně a následně se konaly další závody v Rotterdamu a Mnichově. V minulém roce se udělal vůbec první titul mistra světa v e-sportu, dějištěm tohoto mistrovství byl Singapur.

Jaký je formát závodu Super League Arena? Formát se trochu liší, ale obecně se závodníci musí utkat v třech individuálních závodech, kde musí překonat plavecký úsek o délce 200m, 4 km na ergometru a 0,8 km na nemotorizovaném běžeckém pásu. Plavecká část se odehrává v bazénu o délce 200m, poté se závodníci přesunou na stacionární trenažér Taxc Neo 2 a oblíbenou platformu ZWIFT. Po cyklistické části se závodníci přesunou na nemotorizovaný běžecký pás, který je poháněn pohybem uživatele. Běh na tomto páse je náročnější než na klasickém "běhátku", který je poháněn elektrickým motorem a umí udržet konstantní rychlost.

V roce 2022 se konaly 3 takové závody. První se konal v Mnichově, kde zvítězili Britka Potter a Francouz Aurelien Raphael. Další stanice byl Londýn, kde dominovala Cassandra Beaugrand z Francie a v mužské kategorii Němec Nieschlag. Finále se odehrálo v Singapuru, kde se z vítězství radovala Maďarka Zsanett Bragmayer a Hayden Wilde. Tituly mistra světa v e-sportu si odneslo britské duo Yee a Potter.

Nová sezóna je tady! Závodníci se mohou těšit na tři závody v tomto formátu: v Montreálu, ve švýcarském Sursee a finále se uskuteční v Londýně. První závod se uskuteční tento víkend v kanadském Montreálu. Mezi závodníky se představí i Ironman Lionel Sanders. Sanders je známý pro svůj vztah k indoor tréninku, ale také jako slabší plavec, takže zůstává otázkou, zda bude schopen držet krok s rychlíky z krátkého triatlonu, jako je jeho krajan Laundy, Francouz Raphael, Američan Chase McQueen nebo Jihoafričan Henri Schoeman. Formát závodu připomíná klasický hákový triatlon, kde je prakticky nutné vyplavat s čelní skupinou. Platforma Zwift také dokáže zohlednit tzv. jízdu v háku, což umožňuje závodníkům ušetřit několik wattů. Minulé závody ukázaly, že ti, kteří zaostali v plavecké části za čelní skupinou, se již nedostali, tak uvidíme, zda Sanders zvládne tento statistický fakt prolomit.

Startovní listina žen nenabízí úplně hvězdnou sestavu, ale stále se můžeme těšit na Američanku Serenu a domácí závodnici Jamnickou. Nechybí ani Slovenka Michaličková, která si svou premiéru na tomto formátu odbyla minulý rok. Zkušenosti s tímto formátem mají také Romana Gajdošová a Petra Kuříková. Česká olympionička se na svoji premiéru ráda nevzpomíná, protože po výhře v druhé rozjížďce byla diskvalifikována za porušení pravidel, když si odplivnula před plaveckou částí- což je jasně zakázáno. Obě závodnice ale v Montrealu startovat nebudou.

Závod můžete sledovat na https://superleaguetriathlon.com/ nebo na Eurosport2 s českým komentářem

Hodnocení:
Přečteno 343x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár