Triatlonisté se utkají o mistrovské tituly v terénu i mládežnické pohárové body

21.07.2017 -
MOST, PRAHA, 21. července 2017 - Neděle tentokrát nebude dnem odpočinku. Alespoň ne pro triatlonisty, které čekají 23. července hned dva významné závody. V Mostě se o titul Mistra ČR utkají terénní triatlonisté a na Pražském triatlonu pojedou o pohárové body žáci a dorostenci.

Krušnoman Cross Triathlon Most: najde Erbenová přemožitelku?

Vyznavači terénního triatlonu v neděli zamíří do Mostu, kde se koná Krušnoman Cross Triathlon Most. Trať Classic Triathlon zahrnuje 1,2 km plavání, 32 km MTB a 10 km běhu a pojede se jako Mistrovství České republiky. Kromě ní se závodníci utkají i na trati Sprint Triathlon (0,4 – 16 – 3) a v dětských kategoriích.

„Na závod přijede kompletní česká špička terénního triatlonu, chybět bude pouze Honza Kubíček,“ láká na závod jeho ředitel Tomáš Langhammer. V ženské kategorii bude podle něj jednoznačnou favoritkou Helena Erbenová - tato bývalá lyžařka má ve své sbírce titul Mistryně světa i Evropy v terénním triatlonu a u nás v této disciplíně prakticky nemá konkurenci. Mezi muži se pak o titul poperou například Luboš Truhlář, Václav Holub, který byl druhý na letošním Oravamanovi, či Pavel Jindra.

„Na hlavní závod je v tuto chvíli přihlášeno 110 závodníků, na kratší trati se to blíží stovce,“ vypočítává ředitel závodu. „Celkově to tedy bude přes dvě stě lidí, což je podle mě v našich podmínkách na terénní triatlon parádní číslo.“

Velkým tahákem budou kromě elitních výkonů i mimořádně atraktivní tratě. „Plave se ve vodní nádrži Matylda, což je vytěžený povrchový důl s krásnou čistou vodou,“ popisuje Tomáš Langhammer. „Na šestnáctikilometrovém cyklistickém okruhu si přijde na své úplně každý. Je tam kousek asfaltu, tři náročné sjezdy, hravé lesní úseky, singltreky... Běžecká trať pak vede v okolí nádrže.“

Záznam ze závodu bude odvysílán ve čtvrtek 27. července v 19:10 na kanálu ČT Sport.

 

Pražský triatlon: junioři se poperou o pohárové body

Účastnický rekord letos zcela jistě překoná Pražský triatlon, který se pojede v pražské městské části Horní Počernice a jehož součástí je i závod Českého poháru žactva a dorostu. Celkově je podle ředitele závodu Vladislava Dykasta přihlášeno více než 500 závodníků. Pohárový závod pojede 180 triatlonových nadějí, které se o pohárové body utkají na tratích od 100 m plavání – 2 km kolo – 1 km běh až po 750 m plavání – 20 km kolo – 5 km běh.

„Plavecká část se uskuteční v rybníku Eliška,“ popisuje Vladislav Dykast. „Cyklistická část se pojede na uzavřené komunikaci, běžecká trasa vede v okolí rybníka. Závod moderuje Stanislav Bartůšek, pro děti i dospělé je nachystán doprovodný program.“

Mezi největší favority pohárového závodu budou zcela jistě patřit Radim Grebík, Tomáš Kříž a Alžběta Hrušková, kteří minulý víkend úspěšně reprezentovali Českou republiku na premiérovém triatlonovém ME dorostu. Závodu dospělých, kteří pojedou na tratích olympijského a sprint triatlonu, se z české triatlonové špičky zúčastní například Ondřej Teplý.

Pořadatelé myslí i na podporu handicapovaných sportovců: „Část výtěžku ze startovného podpoří Zbyňka Švehlu, prvního Evropana, který dokončil havajského Ironmana v kategorii handcycle,“ upozorňuje ředitel závodu.

I na Pražském triatlonu bude přítomen štáb České televize, který z něj připraví zpravodajskou reportáž.

 

 

Pro více informací sledujte:

www.krusnoman.com
www.htriatlon.cz
www.triatlon.cz
https://www.facebook.com/TriatlonNasBavi

Hodnocení:
Přečteno 593x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka