Tiskovka svazu před odletem na Havaj

30.09.2005 -
Naše redakce serveru www.etriatlon.cz zavítala na tiskovou konferenci Českého svazu triatlonu. Vše se odehrálo ve skromné kavárně na Smíchově. Zúčastnění byli Jiří Seidl – koordinátor reprezentace, předseda ČSTT Prof. Václav Bunc, Petr Vabroušek, Michal Piloušek a jeho svěřenkyně Kamila Bulířová. A co jsem se dozvěděli nového ze zákulisí českého triatlonu?
Naše redakce serveru www.etriatlon.cz zavítala na tiskovou konferenci Českého svazu triatlonu. Vše se odehrálo ve skromné kavárně na Smíchově. Zúčastnění byli Jiří Seidl – koordinátor reprezentace, předseda ČSTT Prof. Václav Bunc, Petr Vabroušek, Michal Piloušek  a jeho svěřenkyně  Kamila Bulířová.

A co jsem se dozvěděli nového ze zákulisí českého triatlonu? Předseda ČSTT úvodním slovem shrnul pomalu končící sezónu a zatím dosažené úspěchy hodnotil velmi pozitivně především však výkony Filipa Ospalého a úspěch na ME v duatlonu. Vrásky na čele mu však přidělal zrušený karlovarský závod, díky kterému svaz sklidil početné negativní reakce ze zahraničí.

Z úst Jiřího Seidl zazněla zpráva, že Filip Ospalý se ještě letos zúčastní Světového poháru v mexickém Cancúnu a i jeho svěřenkyně Vendula Frintová se z největší pravděpodobností postaví na start některého závodů ze světové série. Martin Krňávek již sezónu zakončil. Velice ho zamrzelo nepovedené vystoupení českých reprezentantů na MS v duatlonu (jen připomínáme V. Frintovou trápili křeče a F. Ospalého problémy s kolem). Pochválil též příští olympijské tratě v Pekingu a co se týče organizace má jedině strach, aby vydržel nově položený asfalt :-)

Petr Vabroušek před odletem na Havaj sdělil, že se cítí připraven snad nejlépe za poslední roky. A když mu položil jeden všetečný novinář otázku podle čeho soudí? „V dlouhém triatlonu nezáleží co jste natrénovali za poslední rok, ale za posledních 10 let“, konstatoval chladnokrevně Petr. Doufejme, že zúročené zkušenosti z předchozích startů na Havaji využije a konečně se probojuje do první desítky.

Kamila Bulířová, loňská nejlepší česká žena na havajské X-teře, si klade jen ty nejvyšší ambice a pomýšlí na první místo ve své kategorii. Po měsíčním zranění o prázdninách vše dohnala a cítí se fyzicky lépe připravena než vloni.

Z českých reprezentantů se na start havajského Ironmena postaví:
V kategorii elite Petr Vabroušek, Tomáš Petr, Lukáš Vrobel a David Vydra
V age group Jan Havlíček, Petr Kučera, Karel Hájek, Rudolf Lánský a mezi vozíčkáři Zbyněk Švehla

Hodnocení:
Přečteno 192x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár