Teplomilka Frintová byla devátá ve světovém poháru a chystá se na Floridu

29.09.2013 -
Devátým místem na světovém poháru ITU v Alicante si Vendula Frintová spravila náladu po nevydařeném finále mistrovství světa v Londýně. „Teplo a sluníčko, to jsou podmínky, které mi vyhovují, přesně opak toho, co jsme zažili před dvěma týdny,“ řekla spokojeně v cíli. Navzdory stálým potížím s bolestmi v noze po loňském zranění úřadující česká Triatlonistka roku zaběhla pátý nejlepší čas v závěrečné části.

Ve španělském přístavním městě se plavaly dva okruhy v otevřené vodě. Tam získala v hodně rychlém představení více než minutový náskok čelní skupinka. „To rozhodlo o vývoji závodu. Zformovala se silná plavecká skupina šesti holek a ty nám odjely na kole,“ popsala jediná česká reprezentantka na startu.

Mezi muži skončil 41. Tomáš Řenč, vyhrál Sven Riederer ze Švýcarska.

Na šesti technických okruzích celkem 43 km na kole se toho v ženském pelotonu mnoho nezměnilo. V běhu vytěžily členky skupinky z téměř o dvě minuty navýšeného náskoku vpředu lepší pozice. Zvítězila hlavní britská favoritka Jodie Stimpson, druhá z londýnského finále.

„Běžela jsem, na co v současnosti mám (36:01, nejrychlejší Španělka Murua 35:16, pozn. red.) a i s omezeným tréninkem to byl dobrý běžecký výkon,“ potěšilo Frintovou. Účast tu byla velmi solidní.

Závodní program Frintové pokračuje ještě za dva týdny světovým pohárem v Jižní Koreji. „Běžecké tréninky se musejí dávkovat na lékárnických vahách. Pořád to bolí po letech zatížení, nejde přes moc. Nemůže běhat objemově zdaleka tolik, co dřív. Dva spíš jeden rychlý trénink v týdnu. Je potřeba trénovat taky ve vhodných klimatických podmínkách. Zkrátka to nepřeběhá. Ale dají se teď ještě pobrat důležité body, když forma drží,“ hodnotí aktuální situaci její trenér Jiří Seidl.

Jeho svěřenkyně se plánuje přes tuhou českou zimu vydat na Floridu se svoji tréninkovou skupinou, kde se připravují například Španěl Mola nebo Jihoafričan Murray. Po celkovém 22. místě v mistrovství světa 2013 ji v žebříčku ITU patří 27. pozice, ovšem zatím bez započítaného výsledku z Alicante.

 

Kompletní výsledky http://www.triathlon.org/results/result/2013_alicante_itu_triathlon_world_cup/260025

Hodnocení:
Přečteno 442x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková