Dobrodružství Frintové: Stříbro na Zélandu a pak srážka s huskym

17.03.2011 -
Náchodská triatlonistka a česká reprezentantka Vendula Frintová obsadila stříbrnou pozici na mistrovství Oceánie ve Wellingtonu.

Zvítězila Britka Hollandová, s níž společně trénuje už druhou zimu ve skupině australského kouče Darrena Smithe. Mezi muži vyhrál domácí Gemmell, vítěz čtyř závodů světového poháru.

Plavala velmi dobře v čelní skupince. Na kole se podílela na brzkém zlikvidování uprchlice. „Rovinatou trať vylepšilo 6x 800 metrů stoupání a musím říct, že se mi v každém okruhu zdálo delší a delší,“ přiznala.

V depu se musela vrátit rovnat spadlé kolo, takže mírně ztratila. „Takže jsem hned ze začátku musela nasadit stíhací tempo, abych se probojovala až na čelo,“ vyprávěla. „Scénář následujících 9,5 km byl prostý: Frintová na čele a za ní schovaná Holland, která neměla v nejmenším úmyslu spolupracovat. Takže jsem už předem věděla, co bude následovat. V posledním okruhu Vicky nastoupila a já byla odsouzena ke druhému místu, neboť jsem už opravdu neměla kam přeřadit. Každopádně vyrovnaný výkon a značný posun od prvního závodu byl znát.“ Tam se po téměř půlroční pauze se postavila na start mistrovství Austrálie ve sprintu v Geelongu a byla 10. s víc než tříminutovou ztrátou na mistryni světa Moffattovou.

Frintová cestovala na Nový Zéland hlavně pro obnovení australského víza, ráda si ho zpestřila výborně obsazeným závodem. Cestou tam padl na letišti informační systém, takže málem nestihla letadlo. Cestou zpět musela podstoupit ponižující proceduru na imigračním. A na prvním proběhnutí zpátky v Austrálii se srazila s huskym a roztrhla si koleno. Absolvovala ještě dva cyklistické tréninky, ale pak musela do nemocnice a dostala antibiotika.

„Mám radost hlavně z jejího výkonu ve vodě, ale hlavní závody teprve přijdou,“ vzkázal její osobní trenér Jiří Seidl, který se se zbytkem reprezentace připravuje nyní v Jižní Africe.

MO Wellington, muži: 1. Gemmell (NZ) 1:51:45, 2. Royle -6, 3. Good (oba Austr.) -50, ženy: 1. Hollandová (VB) 2:05:12, 2. Frintová (Česko) -8, 3. Gentleová (Austr.) -53.