Lukáš Hirt - dorostenec MISTR ČR v triatlonu 2005

15.07.2005 -
Představujeme vám Mistra Ćeské republiky v triatlonu 2005 dorostence Lukáše Hirta. Od malička byl veden ke sportu. Ve 12 letech začínal s cyklistikou a potom přesedlal k triatlonu. Stačily mu tři sezóny, aby získal titul Mistr ČR a v právě skončeném duatlonovém poháru se umístil celkově druhý. Má talentu na rozdávání zejména jeho potenciál v cyklistické části je obdivuhodný. Což prokázal na triatlonu v Jablonci kde předjížděl jednoho soupeře za druhým a ve výsledku z toho byl 22. cyklistický čas. ....

Představujeme vám Mistra Ćeské republiky v triatlonu 2005 dorostence Lukáše Hirta.  Od malička byl veden ke sportu. Ve 12 letech začínal s cyklistikou a potom přesedlal k triatlonu. Stačily mu tři sezóny, aby získal titul Mistr ČR a v právě skončeném duatlonovém poháru se umístil celkově  druhý. Má talentu na rozdávání zejména jeho potenciál v cyklistické části je obdivuhodný. Což prokázal na triatlonu v Jablonci kde předjížděl jednoho soupeře za druhým a ve výsledku z toho byl 22. cyklistický čas. V plavecké disciplíně dokázal též během 3 let smazat manko oproti ostatním soupeřům. Nyní ho čeká konfrontace se zahraničními soupeři. Kvalifikoval se totiž na závod Olympijských naději v Maďarsku  Přejme mu, ať odhodlání a chuť trénovat vydrží Lukášovi velmi dlouho.

Sportovní vzor: Lance Armstrong

Materiálové vybavení: neopren Orca, Duratec Cool R8, Campagnolo Centaur + Chorus, kola Campagnolo Zonda, běžecké boty Mizuno

Nejsilnější triatlonová disciplína: kolo a depo

Popiš nám svoji cestu k triatlonu a k mistrovskému titulu???

Ve 12 letech jsem začínal s cyklistikou za klub  ČOKC Prostějov, takže vytrvalost byla moje parketa.  V našem městě se každoročně pořádal amatérský triatlon a tréninkově jsem se ho zúčastňoval. Tenhle sport mě očaroval a po neshodách s cyklistickým klubem jsem  se rozhodl zkusit právě triatlon. Prvním rokem ve starších žácích jsem se rozkoukával po pohárových závodech. V loňském závodním roce  přišel zlom. Pod systematickým vedením trenéra Standy Doležala jsem se v začal objevovat v popředí výsledkových listin, ale na bednu jsem nedosáhl. Skvělé výsledky přišli letos po velmi kvalitní zimní přípravě.

Lukáši jaký je tvůj závodní program pro zbytek sezóny???

Na mistrovství ČR v Plzni jsem se kvalifikoval na závod Olympijských nadějí v Maďarsku. Takže veškerá příprava směřuje ke konci července. Bohužel tak přijdu o závod v Táboře. Když vše vyjde podle představ určitě se ukážu na zbylých pohárových závodech v Nymburku a v Brandýse. Nezanevřu ani na cyklistiku a v září bych se rád zúčastnil nějakého závodu.

Co očekáváš od závodu Olympijských nadějí v Maďarsku??? Jako Mistr ČR máš velké ambice???

Velké ambice si nedávám je to moje první mezinárodní vystoupení, takže hlavně sbírat zkušenosti a pořádně zaplavat. Ostrý plavecký start jsem si letos vyzkoušel v Jablonci.

Na druhou stranu si nesmírně vážím možnosti reprezentovat Český triatlon v zahraničí a k přípravě přistupuji zodpovědně . Slibuji, že v závodě podám co nejlepší výkon.

Jak si spokojen se svými tréninkovými podmínkami a  možnostmi??? Jaké se ti dostává podpory od ČSTT a od klubu TK Moravské Budějovice???

Bohužel se nacházím  v menším městě, ve kterém je pouze 16m  bazén, ve kterém se odehrává  většina zimní plavecké přípravy. V létě trénuji na odkrytém 50 m bazénu a samozřejmě na volné vodě.  S běžeckou a cyklistickou přípravou problémy nemám.

Jsem zařazen do centra sportovní mládeže v Brně.  Letos nově založený klub TK Moravské Budějovice mě a ostatním členům poskytuje nadstandartní podmínky ve srovnání s ostatními kluby. Zajišťuje nám plavecké zázemí a proplácí startovné plus cesty. Dočkali jsme se i nových cyklistických dresů :-) (viz foto)  Bohužel každý ví jak je triatlon drahý sport, takže zbylé prostředky si hradí každý sám.