Defekt vyřadil Zadáka z boje o medaile

28.06.2010 -
Minulý víkend se na Slovensku uskutečnil ME v terénním triatlonu pořádané ETU. Karel zadák odjížděl na start řádně nažhaven a pomýšlel na stupně vítězů. Bohužel z boje o medaile ho vyřadil defekt. Více v rozhovoru.

Jak se vydařil trénink před ME ve slovenské Myjavě?

Tak trénink se vyvíjel přesně podle plánu, žádné problémy nebyly. Takže do Myjavy jsem odjížděl s dobrou náladou

Jak jsi byl spokojen s výkonem na ME ve Slovensku?
Ve srovnání se závodem na Sardínii jsem spokojen, ale ještě je co dolaďovat. Plavání bez krize, takový standart, kolo do defektu žádná sláva, ale dobrý a s během jsem byl spokojen až ve druhé polovině.

S jakými ambicemi jsi nastupoval na start?
Po seznámení se startovní listinou jsem věděl, že spokojen můžu být pouze na bedně. Takže určitě do 3. místa nebo kdyby přišla krize tak nejhůř do 5.místa.

Jak se pro tebe závod vyvíjel? Kde ses pohyboval během závodu?
Plavání ve 14st vodě bylo hlavně o přežití, šel jsem z vody společně s Honzou Kubíčkem a Jurkovičem, takže jsem věděl, že to není až tak špatný. Na kole jsem se cítil dobře, spolupracovali jsme s Honzou  a ke konci 1.okruhu jsme se dostali na 3.-4.místo. V závěrečném sjezdu jsem Honzovi poodjel a v nájezdu do posledního 2.okruhu se zamnou přiřítil Peter Mosný, ale v kopcích jsem mu pomalinku také poodjížděl a postupně jsem sjížděl 2.závodníky Fina VASTARANTU. Ve chvíli když jsem ho předjížděl, jsem přeskakoval obrubník, ale bohužel jsem měl nízkou rychlost a trefil jsem ho zadním kolem což nemohlo znamenat nic jiného než defekt zadního kola. No a tak jsem zanadával na svoji adresu, vrhl jsem se do opravy a jen smutně sledoval, jak mě postupně předjíždí jeden závodník za druhým. Cca po 6minutách jsem znechuceně odjížděl, protože jsem moc dobře věděl, že je pro mě už po závodě. Do depa jsem přijel zároveň s Tomášem Jiránkem a Belgičanem Thisem. V první polovině běhu jsem byl z této trojice poslední, ale naštěstí jsem se trochu zmátořil a předběhl jsem aspoň Tomáše J. No a v cíli z toho bylo konečné a pro mě velmi smutné 8.msto

Kde hledat příčinu, že to v závodě nevyšlo?
Tak na prvním místě to byla má hrubá chyba, která skončila defektem!!! A taky jsem nebyl úplně dobře připraven psychicky. Poznatky pro mě od velmi uznávaného a úžasného nejen trenéra Honzi Nováka byli, že jsem až příliš moc chtěl uspět. A asi měl pravdu, je třeba závodit víc pro radost než proto, že člověk musí  Takže pro příště závodím hlavně pro moji snoubenku a pro mé všechny děti aby z tatínka mě měli radost

Jak ti seděla trať? Byla náročná?
Byla to jedna z nejnáročnějších tratí co jsem kdy jel a to bylo způsobeno hlavně vydatnými dešti, kdy byla trať jedna velká bahenní lázeň. Na běhu byl tak prudký kopec kdy jsem fakt zvažoval, že chůze bude asi rychlejší. No a plavání sice bylo po rovině ale ve 14st jsem nebyl schopen dát ani prsty k sobě, takže taky dřina  Shrnu to třema slovy: byl to masakr

Jaké jsou tvé další závodní plány? Nebude třeba více odpočívat?
Tak teď v sobotu jsem jel v rámci přípravy na EP v xteře M SR ve sprint triatlon,ě kde jsem obsadil 3.místo. Na 1. a 2.pozici byli reprezentanti z Maďarska a na 4. byl domácí Palo Šimko. Dál pokud se dostanu tak pojedu už na vyprodaný závod EP ve Francii, který se koná 10.7., týden potom 17.7. mě čeká střední triatlon na Slovensku. 7.8. a 14.8. jsou zase EP v xteře první ve Špindlu a ten druhý je v Německu v Žitavě. Odpočinek zařadím až podle toho jak dopadne EP ve Francii, prozatím po sobotním sprintě to vypadá že by to už zase mohlo jít dobře, ale nechci to zakřiknout a nechám se překvapit co mě osud přichystal