Brynda exceloval v cyklistické části na Přimdě

29.07.2007 -
Jaroslav Brynda nám v rozhovoru přiblížil závod ČP na Přimdě. Před závodem se potýkal s nepříjemným kožním onemocněním a na start nastupoval řádně nažhaven. Nakonec skončil na 3.místě. V rozhovoru se dozvíte i o jeho spolukomentování Tour de France s Robertem Bakalářem.
Jak proběhla regenerace po úspěšném vystoupení na IM AUSTRIA? Ladil si na závod na Přimdě nějak speciálně?
Regenerace probíhala celkem dobře. Nechal jsem tělu dostatek času, aby se z toho šoku sebralo. Trénink se ubíral směrem cyklistika-turistika a volné plavání – koupání. Týden na to jsem si jen zaplaval na Karlštejně při střeďáku. Potom nastala komplikace, s kterou stále bojuji. Nevím přesně kde, ale dostala se mi nějaká infekce do atopického ekzému. Prvním příznakem bylo postižení ucha a okamžitá návštěva lékaře.
Diagnóza a doporučení: netrénovat, nechodit na slunce, nezatěžovat se, kapat 6x denně kapky a mazat kortikoidem. Vše jsem začal dodržoval, ale již druhý den se infekce začala rozšiřovat i na tělo. Následovala další návštěva doktorů, ale tentokrát už ve specializovaném pracovišti – Nemocnice Střešovice. Diagnóza (impetigizace atopického enzému). Nezatěžovat, nepotit, nechodit na slunce, neplavat.
Jelikož se blížil čas závodu na Mělníku, tak jsem se snažil vše dodržet a každý den sledoval projevy infekce. V pátek kontroly. Ucho celkem zhojeno, bez zasažení sluchu. Kůže stále aktivní a hodně rozšířené. Nakonec povoleno startovat na Mělníku, ale doporučeno použít vazelínu na postižená místa, aby se zamezilo vstupu případné další infekci. Po závodě opět klid a pokračování v léčbě.
Před Přimdou jsem se 3x svezl k večeru na kole a 2x se byl večer proběhnout. Problémy pomaličku ustupují, ale sem tam se objeví nový nález. Od IM Austria jsem se nijak speciálně nepřipravoval.

K závodu na Přimdě. Z vody jsi vylézal jako první, takže jsi byl asi spokojen se svým výkonem v úvodní disciplíně?
I když bylo v posledních dnech celkem vedro, voda na Přimdě byla studená a tak se plavalo v neoprenech. Na startu kompletní česká špička, a tak jsem byl zvědav, co se mnou ta pauza udělala. Od startovního výstřelu jsem se ujal vedení a do prvního depa tuto pozici udržel, čímž jsem si mimo jiné vysloužil i finanční prémii od P. Vabrouška.

Co se dělo na kole? Jak probíhal souboj mezi tebou Wainerem a Vabrouškem?
Jelikož jsem vyplaval první a odpoutal se od svých soupeřů, nasedal jsem na kolo jako první a na nic nečekal. Okamžitě jsem jel naplno s tím, že cyklistika by mohla rozhodnout. První kopec jsem vyjel celkem svižně, a tak jsem hned na horizontu věděl, že dnes by to mohlo letět. I když foukal nepříjemný vítr, držel jsem rychlost ve vyšších číslech a TF v nižších. Po prvním okruhu jsem dostal informaci, že na soupeře najíždím, ale také že se soupeři za mnou sjíždí a nakonec sjeli. I když jsem byl v nevýhodě, jelikož jsem jel sám, bez informací jak se skupina přibližuje či naopak jak se skupině vzdaluji, nic jsem nevzdával a nadále jel svižně. Nakonec se mi podařilo do druhého depa přijet jako první s cca 3 minutovým náskokem, za což jsem po závodě byl od lidí pochválen a to mne hodně potěšilo. Jel jsem zkrátka sám a celé za své.

A jak se vyvíjel z tvého pohledu běh?
Běh se vyvíjel dobře, jelikož jsem vybíhal první. Čekal jsem, že to bude náročné, ale nějak se mi to rozeběhlo, až jsem začal pochyboval o tom, že by to takhle mohlo jít celých 21km. Po obrátce jsem potkával soupeře a jelikož běželi hodně u sebe, bylo mi jasné, jak se jelo a také mi bylo jasné, že dlouho nebudu odolávat soupeřům, kteří jeli ve skupině a tudíž našetřili. Nakonec mne Vabroušek předběhl až na 12km. Na 15km mne předběhl „znovunalezený a živou vodou pokropený“ Wainer. Pak už to byl jen jeden okruh a tak jsem si pohlídal Vrobela a v poklidu si doběhl pro umístění na bedně.

Jsi spokojen s výsledkem?
S výsledkem jsem hodně spokojený, po tom všem čím jsem musel projít a stále procházím. Nejvíce jsem měl a stále mám radost z cyklistické části, kterou jsem si užil maximálně.
Vekou radost mi udělal i můj sparing Petr Klicpera svým 20 místem. Společný trénink nám vyhovuje a posouvá nás oba výš.

Jaké jsou tvé další plány?
Další plány jsou takové. Musím splnil smlouvu s oddílem – ČP. Prvotně ale musím vyléčit svou kůži a teprve potom se rozhodnu co bude dál. Pokud vše půjde dobře, bude to nějaká Xterra, časovka družstev, ČP v krátkém, asi si dám ještě jeden Ironman v zahraničí a nějakou půlku. Pak nastupuji do práce a v říjnu pojedu za tým REUS PLOMS Španělské mistrovství v dlouhém triatlonu na Ibize.

Během přenosů z jedné etap Tour de France jsi dělal spolukomentátora... Jak jsi si této role užil? Připravoval jsi se na ni nějak speciálně? prozradíš jak to vypadá v zákulisí?
Byla to super šance a zkušenost. Tato nabídka přišla zcela nečekaně, ale okamžitě jsem ji potvrdil. Žádné přípravy nepředcházely, jen pár telefonátů s panem Bakalářem a po upřesnění tématu, data, místa a času jsem v pondělí sedl na kolo a dojel do Sazka Arény, kde je sídlo české verze EUROSPORTU. Bez jakéhokoliv „rozcvičení“ jsem dostal sluchátka a po úvodním popisu etapy panem Bakalářem jsem byl vržen do LIVE přenosu. První věty byly dost nejisté, ale celkem rychle jsem si zvykl. Jde o to, že do sluchátek jde němčina, angličtina a anglické info pro komentátory. Samozřejmě hlas pana Bakaláře a nakonec ještě můj hlas :o). Ze začátku jsem nevěděl na co se zaměřit. Aby toho nebylo málo, jede internet, kde je info o časech, jménech, pořadích, profilech, pádech, únicích a dva monitory, kde je LIVE přenos.
Debata byla o mojí diplomové práci – watový výkon a potom o nastavení optimálního posedu a celkově o nastavení kola, cyklistice a triatlonu. Užil jsem si to maximálně. Po cca 1,5hod jsem návštěvu ukončil a krátce popovídal s p. Bakalářem. Kdybych nejel na Přimdě, spolukomentoval bych i sobotní časovku, kde jsem měl mluvit o posedu, aeropozici a technice šlapání.
 Na Přimdě vybíhla z depa jako první a první vybíhla i na běh


archív


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na svém druhém Ironmanu prolomil Brynda čas 9 hodin

Galerie

  

Přečteno 1312x

Komentáře

excelentní Reagovat
Re: excelentní Reagovat
Re: Re: excelentní Reagovat
Re: Re: Re: excelentní Reagovat
Chování Reagovat
vopruzenec Reagovat
Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: Re: vopruzenec Reagovat
Re: Re: vopruzenec Reagovat
háky a zase háky a nově i kortikoidy Reagovat
triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Re: Re: Re: triatlonisti jsou kokoti Reagovat
Podvod Reagovat
Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
Re: Anděl na horách,na kole Reagovat
bobule Reagovat
Re: bobule Reagovat
Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: bobule Reagovat
Re: Re: bobule Reagovat
Tutovka Reagovat
Re: Tutovka Reagovat
Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tutovka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka