Reprezentanti hodnotí své výkony na SP v Lisabonu

8.05.2007 -
Česká výprava, která se o víkendu představila na SP v Lisabonu, zaznamenala skvělé individuální výkony a třešničkou na dortu bylo druhé místo pro Filipa Ospalého. Petr Bureš, Lenka Zemanová a Jana Jiroušková zhodnotili své výkony na SP.

ŽIVOTNÍ VÝKON VE VODĚ

Petr Bureš – 52.místo 1:57:40

Se svým výkonem jsem více něž spokojený. Na plavání jsem pravděpodobně předvedl svůj životní závod a vylezl 19 sekund za prvním, což znamenalo první balík a pro mě šok. Bohužel jsem po naskočení na kolo v depu zase rychle sesedl, neboť jsem měl spadlý řetěz a boty také na gumičkách nedržely. V tu chvíli jsem si říkal. Smůly jsi si vybral už dost, tak jeď.

Na kole se jelo velmi aktivně a rychlé tempo střídaly jednotlivé nástupy, které byly opravdu ubíjející při neustálém dojíždění a ujížděni prvního balíku v rozmezí 15 až 35 sekund. Na konci kola se jeden snaživí Američan snažil dostat venkem na špici balíku a poslal to obrubníku. Bohužel pro mě to sroloval přímo přede mnou, takže jsem si ustlal přes něj.

Musím říct, že na kole jsem byl téměř hned, ale opět jsem musel sesednout nandat spadlou botu a řetěz zpoza kliky. Vybíhal jsem něco přes minutu za mým balíkem, úplně osamocen a to mě opravdu moc nemotivuje. Zabalit jsem ale nechtěl, neboť jsem stále doufal v nějaký ten bod, což se nakonec nepodařilo. Nutno podotknout, že jsem byl po kole celkem “udyndanej“ a kdybych na tom byl plavecky o fous lépe, tak jsem si to i přes své problémy v depu mohl dojet, ale když se člověk ve vodě praskne, tak je pak rád, že jede kde naskočí a nepomýšlí na nějaké rychle dojíždění.

Po závodě jsem byl hodně zklamaný, ale teď s odstupem jsem rád, ze se mi nic kromě pár odřenin nestalo a zjistil jsem, ze závodit se s nimi dá, teda pominuli několik bláznů, kteří běží za 31 (Filip a spol.).

Já si vybral smůly na začátku sezóny až až, tak teď už to snad bude dobré. A hlavně jsem nebyl sám. Holky lehly kromě Lucky všechny a spadnout jako Lenka z prvního balíku, a pak běžet 5. nejrychlejší čas a ještě zezadu, zamrzí víc než moje nepovedená premiéra.

archív, Petr Bureš

OTISKNUTÝ PŘEVODNÍK NA ŽEBRECH

Lenka Zemanová - 17.místo 2:07:46

Se samotnými výkony v jednotlivých disciplínách jsem spokojená. Plavalo se mi dobře, je vidět, že zaměření na plaveckou přípravu se přes zimu vyplatilo. V cyklistice jsem se také cítila dobře, ale pád v jejím závěru, do kterého jsem se přimotala, mě hodně mrzel. Než jsem se posbírala, nasadila spadlý řetěz a narovnala sedlo, ztratila jsem minutu.

Po ztrátě kontaktu s čelem závodu a bolavým kyčlem je velmi těžké hledat motivaci do běžecké části, ale myslím, že jsem nepodala špatný výkon a alespoň seběhla závodnice, které se propadaly z prvního balíku. Doufám, naražený bok a převodník otisknutý na žebrech se rychle zahojí stejně jako šrám na duši, a že svoji formu zúročím hned v dalším závodě.

archív, Lenka Zemanová

NA KOLE TO BYLO VYJETÍ

Jana Jiroušková – 20.místo 2:08:09

Se svým výkonem jsem spokojená, neboť před startem byla plná startovka 72 žen. Mým cílem bylo umístit se do 25.místa a to, že to bylo ještě o 5 míst lepší je paráda :-)

Plaváni bylo nataženo do dvou okruhů a jelikož první bójka byla asi až po 400metrech , tak to bylo tentokrát bez strkanic a mlácení… Plavalo se mi celkem dobře, i když bych raději brala teplejší vodu bez neoprenu.Vylezla jsem na 15.místě v kontaktu s první skupinou, takže to bylo dobře rozjeté!

Na kole to pak bylo bohužel jen vyjetí, trať ani náhodou nenabízela možnost úniku, a tak se sjely všechny 3 balíky a zavánělo to pádem, ke kterému  také v posledním kole došlo. Bohužel jsme se do něj zamotaly Lenka a já, měla jsem však větší štěstí. Kolo jsem víc zabrzdila a nedopadla úplně na zem, vycvakla jsem tretru vyndala své kolo ze smetí kol, povolila si zadní brzdu a srovnala kolo, které se diky nárazu netočilo  a naskočila zpět na kolo, to že jsem měla pořezané stehno a naražené lýtko od ostatních jsem nevnímala a pokoušela se sjet balík, i když to byl trosku problém, neboť jak se kolo válelo tak se hnula přehazovačka a nechtěla přehazovat.

Nejdříve jsem sjela do skupinky s Vendulou Frintovou a poté jsem dojela i do vedoucího balíku, jen škoda, že to bylo už skoro před koncem, že jsem nestihla vjet do depa na lepší pozici.

Na běh jsem šla s tím, že to nesmím přepálit a pokud to jen bude možné začít stupňovat tempo, což se mi také potom povedlo a asi z 28.místa (přesně nevím) se mi to podařilo seběhnout až na 20.místo. A v cíli jsem z toho byla překvapená a šťastná.