MČR v terénním duatlonu na vlastní kůži

2.05.2006 -
Kolo je čistější než nové, nové pláště, nový řetěz, bowdeny, lanka, vše se leskne. Nové tretry, vyprané běžecké boty, prostě totálně vymazlená výbava pramenící ze stavu natěšení na novou sezónu. Jediný Xterra duatlon mezi triatlony v rámci Českého poháru Xterra Czech Tour je pro mne jedinečnou příležitostí urvat nějaké slušné body, než se začnu trápit při závodech ve vodě.
Při minulých dvou ročnících závodu ve Varech počasí nebylo vyloženě jarní, ale žádná hrůza – nepršelo, nějaké to bahno v lese, studená voda v brodu, ale dalo se. Když jsem se však letos blížil pár hodin před startem k Varům, teploměr v autě měl snad zapnutý odpočet: 6, 5, 4, 3… k tomu déšť se sněhem. Začala na mě padat lehká deprese, když jsem si uvědomil, jak budu po závodě mít a mýt zablácené kolo, tretry a všechno oblečení. K tomu pozdní vyhlášení výsledků, další tři hodiny cesty domů, vybalování pozávodního humusu… Pořadatelé jistě věděli, do čeho jdou takže nahradili účastnická trička účastnickými kulichy, paráda, příští rok se těším na svetřík!
Nechtělo se mi ani moc rozklusávat a rozjíždět, takže jsem do sebe kopnul dva čaje,  namazal se hřejivkou, nasadil teplý nátělník, zateplený dres a rukavice na běžky s Windstoperem a hurá na start.

Popis běžecké trati: 3km nahoru, 3 km dolu, povrch téměř jednolitá vrstva bahna a kaluží s hloubkou v průměru po kotníky. Běžecký styl jsem neměl šanci ani zkoušet, prostě jsem jen doufal, že se odrazím k dalšímu kroku. Z kopce to bylo potom systémem všechno nebo nic, naštěstí to vyšlo, nejhlubší bahno slušně brzdilo. Prostě terénní běh!

Popis cyklistické části: asfaltový nájezd do kopce + dva okruhy po deseti km, většina povrhu bahno. Trať jsem znal z minulých ročníků, takže jsem si ji ani neprojížděl. Ti, co tak učinili se vraceli dost slušně obaleni bahnem (jezdci i kola), takže jsem rád, že jsem byl ve výhodě a zatím měl stále pěkně čisté kolo i sebe. Letos jsem seděl poprvé na biku, takže jsem řádně podhustil pláště a vydal se vstříc dobrodružství. Krásně točivé sjezdy i bahnité výjezdy na hraně jet/nejet jsem si užil a také celkem slušně zvládl a tak jsem si na závěr mohl vychutnat ještě 3 km běhu na stejné trati jako na začátku. Leoše Roušavého jsem před sebou v lese viděl jen díky bílé běžecké čepici, jinak byl maskován bahnem a splýval s okolím. Pořadatelé raději vypustili místní klasiku druhé běžecké části – brod – 1,5 metru vody a silný proud bylo už  spíše Xaqua než Xterra.

Výsledek si prohlédněte na fotkách, prostě totálka. Taková je prostě Xterra – jednou se smažíte na Havaji nebo na Sardinii, jindy zase mrznete v bahně ve Varech. Další závod Xterra Czech Tour je za měsíc v Hostivaři. Pokud počasí zachová tradici z předešlých dvou let, nemusí Vás mrzet že jste nebyli ve Varech J !!!

Aloha Petr Vejvoda

další foto ve fotogalerii

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Xterra v Karlových Varech
Xterra duatlonovým mistrem se stal Kubíček
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
MaxtriTeam Petra Vejvody

Galerie

 

Přečteno 617x

Komentáře

dobrý Reagovat
počasí Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka