Závody děláme dle nejlepšího svědomí a srdcem, říká Tomáš Langhammer

2.09.2013 -
O víkendu se krušnomanskou xterrou uzavřel příběh letošního seriálu krušnohorských atlonových dýchánků pod taktovkou Tomáše Langhammera. Podle jeho slov by pořádný závod měl být náročný, poctivý a spravedlivý. Mnohokrát dal najevo, že od těchto slov opravdu nemá daleko k činům. Přečtěte si autentickou reportáž z pera Krušnomana I.

Krušnoman opět nezklamal. Tak nějak začínal článek před půl rokem, kdy dlouhý duatlon otevíral Czechman Tour 2013. A dle ohlasů závodníků - opět nezklamal při závěrečném závodě Xterra Czech Tour.

Večer po závodě mi přišla SMS od Honzy Šimla, kde napsal: „Kdo na Klíny nepřijel, udělal chybu. A kdo tam byl, nelitoval. Pro mě to byla paráda. Po dnešku miluju běhat Big Air".

Pro nezasvěcené - Big Air je největší jump skok v České republice, kteří závodníci překonávali v běžecké části z té prudší strany.

Myslím, že psát vše ostatní už nemá asi cenu. Honza to shrnul v několika větách a fotogalerie od pana Čermáka z CTS to báječně doplňuje.

Možná jen drobný postřeh, který bych si dovolil napsat v několika větách.

Naše sportovní dýchánky z pera mé osoby vždy budí respect, obavu a dle toho možná i vypadá startovní či výsledková listina – dobře mi tak. Děláme závody pro vás závodníky dle nejlepšího svědomí a srdcem, které buší pro celý triatlon jako odvětví bez rozdílu zda je to duatlon či xterra. Podle mě, Krušnomana I., by měl být závod „atlon“ náročný, poctivý, spravedlivý a všechny disciplíny by měly být vyváženy stejně. Tolik na vysvětlenou, proč moje osoba připravuje a bude připravovat běh, který bude vždy těžký svým profilem. Cyklistika je cyklistikou, nikoliv přechodem mezi plaváním a během. Osobně vyhledávám náročné těžké závody, kde se ukáže, jak na tom jsem jak se silami fyzickými, tak psychickými. Zajímavé je i to, že za našimi humny (v Krušných horách je to opravdu za humny) jsou náročné závody, kde nikdo náročný běh nenazývá během brutálním a cyklistika, která například na 90km překonává 2x skoro 20% není nazývána smrtelnou.

Jeden sportovní příběh: Necelých 10 km před cílem cyklistické části měl defekt Marcel Ludwig. Závod nezabalil, pokračoval dále stylem chůze, běh. V depu si obul maratonky a dal se na 8mi km běžeckou část. Závod dokončil a dostalo se mu obrovských ovací v cílovém prostoru.

Děkuji všem závodníkům, kteří na Klíny dorazili, kteří přijmuli výzvu s názvem Krušnoman XTERRA 2013. Poděkování patří i pořadatelům, kteří co se počtu, vyhráli nad závodníky. Velký RESPECT putuje do Sportareálu Kíny, kdy mé přání je předem splněno, a to ještě před tím než bylo vysloveno. Poděkování směřuje i mé rodině, manželce a synům, protože život se mnou není jednoduchý a týden před závodem se jim ztrácím před očima a domov beru jako noclehárnu.

Vítězem se stal každý, kdo dokončil. Máte můj obdiv.

Komentář Honzy Šimla:

Čau Tome,

Tys mě tou citací mojí sms úplně dojal!

Cítím z tvého článku zklamání, že lidi nepřijeli v očekávaném množství, že „závodníci“ či prostě multisportovci nenašli chuť

prožít krásný sportovní den třeba i s rodinou v horském prostředí tak přátelského střediska..

A cítím to stejně jako ty. Je taková divná doba, že většina lidí chce (a často i dostane) všechno hned,skoro zadarmo, bez vlastního úsilí, bez překonávání překážek, bez toho aby před cílem „ušli kus cesty“ a něco prožili.

Po závodě jsem zašel na masáž (díky ),byl jsem tam mezi prvními, vedle na masážním stole ležel Jirka Klíma, vítěz hlavního závodu. On je velmi otevřený a hovorný, v jednom kuse mluvil na paní masérku. V podstatě byl plný dojmů,nabitý energií (i když vyčerpaný). Byl u vás poprvé a přijel z Přerova nějakých 400km. I kdyby už nikdy na Klíny na závod nepřijel, tak jsem si jistý, že má pozitivní zážitek na celý život ( teda kromě toho, že ho pronásledoval rotvailer, který pak ukončil závod pro Pavla Jindru ). 

A o těch pozitivních zážitcích to je, za ně vašemu týmu děkuju a věřím, že pod tu mojí zmíněnou sms zprávu by se podepsalo 90% účastníků.

Krušnoman forever!!! 

Hodnocení:
Přečteno 783x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu