Jan Kubíček se ohlíží za svým 13.místem

31.10.2010 -
Jana Kubíček, český profesionál v X-teře, přijel na ostrov Maui ve skvělé formě. V cíli skončil na 13.místě a v článku se dozvíte více o jeho dojmech ze závodu.Už při ranním běhu před závodem jsem cítil zvláštní pohodu. Čtvrtá účast, nejméně očekávání, největší konkurence. Závod na Havaji je specifický v tom, že i když přijedete v super formě, okolnosti jako defekt atd. vám ji nedovolí prodat.

Prostě 550 lidí nemůže mít ve stejný den a čas štěstí. Tím jsem zrovna nemyslel, že se to stane Barče, která přetrhla na 8míly řetěz, když měla kolizi s jiným závodníkem:( Na plavání jsem se držel skupiny společně s Nico Lebrunem, startovní pole už bylo roztaženo do hada. Šlo o to doplavat to v nějaké solidní ztrátě na čelo. Z nepochopitelných důvodů šel přeze mě nějaký borec asi 200 m před cílem. Nekompromisně jsem se poroučel pod hladinu. Trochu mě to rozhodilo. Nevím, co to mělo být.

Kolo jsem rozjel s rozvahout, začal pomalu sbírat borce před sebou. Taková indikace na jakém místě se  zrovna pohybuju je Julie Dibens, která vždy leze výborně z vody. Letos jsem ji předjížděl o dost dříve. Bike jsem si hodně užíval, oproti trablům s přesmykačem při minulé účasti fungoval Epic v tom hrozném terénu výborně. 

Na nejdelším stoupání jsem dojel skupinku s Ronny Dietzem, Seat Whealingem a poslední část biku se usadil mezi nimi. Krize při tomhle závodě přicházejí vždycky, jenom záleží, jak se s tím tělo a hlava poperou. Nikdy člověk neví až do cíle, co ho překvapí.

Na běhu mi trochu trvalo než jsem se rozběhl, protože mě začla brát záda, ale nakonec to bylo ok. Letos jsem klasické šlupky vyměnil na tréninkové Nike Atlasy, které se v rozbitém terénu projevili jako super volba. S Ronny Dietzem jsme utvořili dvojičku a ještě pár borců jsem předběhli. Hlavně v úseku pláži Makena. V závěru jsem tahal za kratší konec, na jeho zrychlení 200m před cílem jsem nedokázal odpovědět.

Finish bránou jsem proběhl na 13.místě. Ohromné překvapení. Při své čtvrté účasti jsem si zajel osobní výsledek, zároveň překonal nestora české xterry Michala Pilouška či 16. místo Karla Zadáka.Byl to ale závod. Teplo bylo ještě větší teplem. Conrad Stoltz předvedl one men show a na Epicu 29er si dojel pro čtvrtý titul.

Díky českým fandům na trati za povzbuzování, holkám, Jardovi s Martinem, že jsme si to letos užili. Svým partnerům děkuji, že mi umožňují dělat tenhle nádhernej sport!! Aloha and Mahalo. See u again.

Hodnocení:
Přečteno 875x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková