Fenomén Vabroušek pošestnácté ovládl Moraviamana, ženám v traťovém rekordu dominovala Krejčová

21.06.2014 -
Železný muž Petr Vabroušek ovládl už pošestnácté závod Moraviaman v Otrokovicích, který byl třetím dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Ženám v ironmanském závodě vládla stylem start – cíl Petra Krejčová.

Pětatřicetiletá Krejčová absolvovala závod na 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a běžecký maraton stylem start – cíl a odměnou jí byl nový traťový rekord. O její výhře nebylo pochyb, protože se na první pozici usadila již při plavání a svůj náskok především na kole neustále navyšovala. „Jsem překvapená a velmi spokojená. Nejen s tím, že jsem vyhrála, ale především, že mě nepotkala žádná krize a závod jsem absolvovala zcela v pohodě,“ vykládala v cíli vítězka.

„Při maratonu jsem pořád čekala, kdy přijde nějaká krize, ale ono nic. Dokonce jsem ještě dokázala přidat, když už mě hecovali kvůli tomu traťovému rekordu,“ dodala.

Krejčové pomohli při cyklistice muži, protože se snažila pořád někoho udržet a jela naplno. „Nejela jsem v háku, to se s muži prostě nedá, ale tzv. na oko jsem se držela a ono to funguje a pomáhá,“ vysvětlila Krejčová, která sní o účasti na havajském Ironmanovi. „Největší otázkou jsou peníze, ale já vlastně ani nevím, jaký je postupový klíč, takže si to budu muset nejprve najít,“ prozradila a přidala pár slov k traťovému rekordu.

„Říkala jsem si, dejte mi pokoj s traťovým rekordem. To když mě diváci při jízdě na kole informovali o mezičasech a možnosti rekord překonat. Pak mě při maratonu doběhl Petr Vabroušek. Říkal mi, že běžím až moc rychle, že bych měla zpomalit. To mě překvapilo, ale i potěšilo. Fakt se mi ten závod povedl,“ radovala se vítězka, která nyní už z pověrčivosti závodí bez hodinek a sporttesteru. „Všechno dělám na pocit. Kolo i běh. A funguje to, takže to tak budu praktikovat dál,“ uzavřela Krejčová.

Petr Vabroušek rozhodl o své výhře na kole. Doplaval čtvrtý s odstupem tří minut, ale stáhnout je na kole pro něj nebylo problémem. Stalo se tak již v prvním okruhu a vlastně absolvoval sólo závod. „A to se podepsalo na konečném času a tedy i na tom, že jsem nepřekonal traťový rekord,“ uvedl Vabroušek.

„V plavání mi ucukli ti nejlepší hned na začátku, takže jsem plaval celou dobu sám. Totéž na kole, kde se mě nikdo nechytil. A to samé pak i v maratonu. Prostě celou dobu sám,“ uvedl Vabroušek s tím, že přestože získával na kole náskok, nebyl si jistý vítězstvím.

„Vždy je to otevřené a nikdo neví, co se stane. Přestože jsem tady patnáctkrát vyhrál, nikde nebylo psané, že to tak bude i pošestnácté. Ale protože jsem cítil, že mám formu, tak jsem věřil, že pokud sám neudělám chybu, tak bych mohl vyhrát,“ řekl Vabroušek.

 

Chybu neudělal a k rekordu ho vlastně nic nehnalo. Do třicátého kilometru maratonu pořád atakoval rekordní mezičasy, ale pak přišla změna. „Udělalo se horko, což mi nesedí a zpomalil jsem. Navíc jsem věděl, že mám náskok a nikdo mě nestahoval, takže motivace nebyla až tak velká, protože i stávající rekord byl a zůstal můj,“ dodal.

Do cíle doprovodila vítěze téměř tříletá dcerka. „Rozhodla už před závodem, že cílovou rovinku poběží sama vedle mě a nebude chtít nést, takže i to ovlivnilo, že jsem se až tak nehnal,“ popsal s úsměvem Vabroušek, který v letní sezoně netrénuje a jen závodí a regeneruje.

Po otrokovickém závodu bude regenerovat ve vzduchu. „Po večerním vyhlášení jedeme s rodinou domů, zabalíme a ráno vyrazíme na letiště. Pak letíme do Washingtonu, kde spojíme dovolenou s přípravou na další závod, který absolvuji v neděli 29. června v Atlantic City. Projedeme se po Washingtonu, podíváme se do Bílého domů, muzeí a budu krásně odpočatý na ten závod. No a po něm se ještě vykoupeme, něco si užijeme a ve čtvrtek letíme domů. A pak hned o víkendu si dám dvojzávod,“ vylíčil nejlepší český triatlonista na dlouhých tratích.

Výsledky, Moraviaman, 3. Díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu

Muži: 1 Petr Vabroušek 8:33:08.5, 2. Petr Minařík 8:42:58.6, 3. Michal Urbánek 8:45:17.5.

Ženy: 1. Petra Krejčová 9:38:51.8, 2. Jana Candrová 10:08:50.6.

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 1797x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka