Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek

11.10.2023 -
Po dlouhých devíti letech má Česká republika opět zastoupení v kategorii profesionálů. Radka Kahlefeldt (Vodičková) měla původně startovat již minulý rok, ale kvůli zdravotním problémům do závodu nenastoupila. Nyní je připravená absolvovat svůj debut na Havaji.


Jaké pocity máš při startu v kategorii profesionálů na Havaji, zejména s ohledem na to, že posledním Čechem, který to dokázal, byl Filip Ospalý?

Tak na to jsem ani nemyslela:-). Pro triatlonisty bývá snem Olympiáda, pak Mistrovství světa na Havaji. Olympiádu jsem si splnila v roce 2012 v Londýně a teď Hawaii :-)

  1. Jak se ti daří zvládat náročné havajské podmínky, které jsou pro mnoho triatlonistů výzvou?

Můj manžel (Brad Kahlefeldt) tu závodil v roce 2016, já tu byla jako fanoušek. Tenkrát jsem, nechápala, jak je možné v takových podmínkách závodit. Trvalo 7 let, než mě manžel přesvědčil, že stojí za to tu na Havaji závodit. :-) Přiletěla jsem dva týdny před závodem, zvyknout si na místní podmínky. Myslím, že aklimatizace je pro tento závod extrémně důležitá.

  1. V loňském roce jsi měla plánovaný start na Havaji, ale zdravotní důvody tě nakonec přinutily odstoupit. Jak ses vypořádala s touto situací a případným zklamáním?

Jj, loni to bylo opravdu zklamání. Byla jsem natěšena, měla jsem ale mononukleózu. Neměla jsem ani sílu myslet na to, jaké by to bylo tady závodit. Byla jsem tak slabá, že jsem tak tak zvládla udržet naši domácnost. Při pomyšlení na běh či plavání jsem se začala potit… Opravdu nepěkné období.


  1. Na poloviční distanci jsi již dosáhla špičkových výsledků a máš bohaté zkušenosti z různých závodů. Jaký je podle tebe hlavní rozdíl mezi poloviční a plnou distancí v triatlonu, pokud jde o plánování, strategii a tempo?

Hlavní rozdíl je určitě ve výživě - příjem energie a tekutin. Pokud "zapomenete" občerstvovat na půlce, tak stejně máte šanci, že závod odjedete dobře. Pokud tuto chybu uděláte při Ironmanu, tak za to těžce zaplatíte. Síly si musíte rozvrhnout tak, že by na maratonu prvních 30-35 km mělo být celkem v pohodě, pak se láme chleba v posledních 12 km.

  1. Jak vnímáš rozdělení dějiště Mistrovství světa pro ženy a muže? Co si myslíš o závodě mužů v Nice a kdo je podle tebe největší favoritkou pro sobotní závod žen?

Toto je otázka na dlouhou debatu. Má to určitě své klady a zápory. Určitě jsem ráda, že nás závod profesionálních žen nebude ovlivněn závodem hobby mužů. Díky tomu to bude mnohem férovější. No a z pohledu atmosféry? To se uvidí až po závodě :-)

Závod v Nice? 

Skvělé výkony. Sam L všem vytřel zrak. 🙂 Neskutečné, jak všichni běželi rychle po tak brutálně kopcovitém kole. 

Triatlon je na neskutečné úrovni!

Hodnocení:
Přečteno 1347x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.