Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!

8.10.2023 -
Muži své mistrovství světa již absolvovali. V Nice se výrazně prosadil Sam Laidlow, který suverénní sólo jízdou zanechal své protivníky daleko za sebou. Teď je čas na dámy! Která z nich je hlavní favoritkou? A jaké Češky budou v akci?

Mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji se koná 14.10, avšak pouze pro ženské kategorie. IRONMAN toto rozhodnutí oznámil na začátku roku, což vyvolalo řadu emocí. Přesto se ukázalo, že Nice bylo skvělým místem pro konání šampionátu. Teď je v hledáčku dámská kategorie. Která z nich je hlavní favoritkou?

S číslem jedna se do závodu postaví Američanka Chelsea Sodaro. Loni překvapila svým výkonem a stala se první americkou vítězkou po dlouhé době. Avšak aktuální sezóna pro ni nebyla bez komplikací. Přestože na Challenge Roth vypadala skvěle, musela kvůli zdravotním komplikacím odstoupit. Nyní je však připravena obhájit svůj titul. 

S číslem dva startuje Britka Lucy Charles-Barclay, která si již několikrát odnesla stříbro, ale zlato jí stále uniká. Její trenér Lorang má pod svým vedením také cyklistický tým Bora-Hansgrohe, Jana Frodena či  Anne Haug

Právě Anne Haug s číslem tři má za sebou vítězství na Havaji z roku 2019 a i letošní výsledky naznačují, že Němka patří mezi hlavní adeptky na zisk světového titulu. 

Švýcarská hvězda Daniela Ryf, desetinásobná mistryně světa a držitelka světového maxima na plné distanci,(8:08, Roth 2023) bude startovat s číslem čtyři. Taylor Knibb z USA, dvakrát první na poloviční distanci a medailistka z Tokia, je rovněž jednou z hlavních favoritek, i když pro ni bude havajský závod debutem na plné distanci.

Další, kdo by mohl překvapit, jsou Kat Matthews a Fenella Langridge. 

Česká republika bude zastoupena Radkou Kahlefeldt. Přestože měla Havaj poprvé zakusit již minulý rok, zdravotní komplikace jí v tom zabránily.

Česká reprezentace: Letos se v boji o světový titul postaví jedenáct českých amatérských závodnic. 

Jana Richtrová, která již má na kontě světový titul, patří mezi nejzkušenější v tomto startovním poli. Opět se na scénu vrací také Helena Kotopulu, která je známou postavou v českém triatlonu. 

Barbora Besperát má ambice bojovat o čelní pozice, a přitom bude na Havaji startovat poprvé. 

Další závodnice, na které bychom měli dát pozor: 

Kodousková

Kalkusová

Krátká

Šimková

Čermáková

Benčová

Cohen

Brenková. 


Hodnocení:
Přečteno 1509x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.