Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!

8.10.2023 -
Muži své mistrovství světa již absolvovali. V Nice se výrazně prosadil Sam Laidlow, který suverénní sólo jízdou zanechal své protivníky daleko za sebou. Teď je čas na dámy! Která z nich je hlavní favoritkou? A jaké Češky budou v akci?

Mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji se koná 14.10, avšak pouze pro ženské kategorie. IRONMAN toto rozhodnutí oznámil na začátku roku, což vyvolalo řadu emocí. Přesto se ukázalo, že Nice bylo skvělým místem pro konání šampionátu. Teď je v hledáčku dámská kategorie. Která z nich je hlavní favoritkou?

S číslem jedna se do závodu postaví Američanka Chelsea Sodaro. Loni překvapila svým výkonem a stala se první americkou vítězkou po dlouhé době. Avšak aktuální sezóna pro ni nebyla bez komplikací. Přestože na Challenge Roth vypadala skvěle, musela kvůli zdravotním komplikacím odstoupit. Nyní je však připravena obhájit svůj titul. 

S číslem dva startuje Britka Lucy Charles-Barclay, která si již několikrát odnesla stříbro, ale zlato jí stále uniká. Její trenér Lorang má pod svým vedením také cyklistický tým Bora-Hansgrohe, Jana Frodena či  Anne Haug

Právě Anne Haug s číslem tři má za sebou vítězství na Havaji z roku 2019 a i letošní výsledky naznačují, že Němka patří mezi hlavní adeptky na zisk světového titulu. 

Švýcarská hvězda Daniela Ryf, desetinásobná mistryně světa a držitelka světového maxima na plné distanci,(8:08, Roth 2023) bude startovat s číslem čtyři. Taylor Knibb z USA, dvakrát první na poloviční distanci a medailistka z Tokia, je rovněž jednou z hlavních favoritek, i když pro ni bude havajský závod debutem na plné distanci.

Další, kdo by mohl překvapit, jsou Kat Matthews a Fenella Langridge. 

Česká republika bude zastoupena Radkou Kahlefeldt. Přestože měla Havaj poprvé zakusit již minulý rok, zdravotní komplikace jí v tom zabránily.

Česká reprezentace: Letos se v boji o světový titul postaví jedenáct českých amatérských závodnic. 

Jana Richtrová, která již má na kontě světový titul, patří mezi nejzkušenější v tomto startovním poli. Opět se na scénu vrací také Helena Kotopulu, která je známou postavou v českém triatlonu. 

Barbora Besperát má ambice bojovat o čelní pozice, a přitom bude na Havaji startovat poprvé. 

Další závodnice, na které bychom měli dát pozor: 

Kodousková

Kalkusová

Krátká

Šimková

Čermáková

Benčová

Cohen

Brenková. 


Hodnocení:
Přečteno 1395x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!