Závod IM Texas byl ve znamení divokého západu

2.05.2018 -
Mistrovství Severní Ameriky v Ironmanu přineslo rekordní zápisy v cyklistické a běžecké části. Andrew Starykowicz prolomil 4 hodinovou hranici (3:54:59). I v ženské kategorii byl k vidění rekordní čas, postarala se o něj Jen Annett časem 4:25:11. V běžecké části se blýskl rekordním zápisem (u závodů Ironman) Matt Hanson, který zaběhl čas 2:34:40. Z Čechů byl nejrychlejší Petr Michovský, který zajel těsně nad 9 hodin a veze si i slot na Havaj. Mezi českými ženami byla nejrychlejší Helena Kotopulu, která za čas 9:15 brala 12. místo mezi profesionálkami.

Ironman Texas – full distance

Rekordní časy nebyly nejdříve uznány kvůli kratší cyklistické trati (cca 177 km) a také kratšímu běhu (cca 41 km), nakonec ale bylo rozhodnuto časy považovat za rekordní. Více v tomto článku – SLOWTWITCH.

Samotný závod ovládl Američan Hanson, který solidní cyklistikou (4. čas) a rekordním výkonem v běhu velmi těsně porazil Rusa Tutukina. Již s větším odstupem finišoval na 3. místě Brit Clarke. Hned 11 mužů zvládlo závod pod 8 hodin. Nejrychlejším z Čechů byl Petr Michovský, který skončil 10. ve své „Age group“ a veze si slot na Havaj.

I v ženách byly k vidění skvělé výkony. Vítězná Australanka Melissa Hauschildt celý závod zvládla za 8:31 a druhou a třetí v cíli porazila o více než 10 minut. Z Češek zazářila Jana Richtrová, která vyhrála svoji "věkovku" a celkově z žen obsadila 22. místo, i její čas byl výborný, do cíle se dostala již za 9:34. V elitní kategorii se neztratila Helena Kotopulu, která časem 9:15 brala 12. místo.

Ironman 70.3, Marbella – half distance

V tomto závodě zvítězili Američan Chris Leiferman a Němka Laura Philipp. V mužích se ale jednalo o velmi těsný doběh, kdy druhý Brit McNamee zaostal o pouhých 23 setin!