Na Novém Zélandu bylo zrušeno plavání

11.12.2017 -
Kvůli možné hrozbě výskytu toxických látek ve známém jezeře na Novém Zélandu se místo závodu „70.3“ jel pouze duatlon – 3km/90km/21km. Z vítězství se zde radovali Mike Phillips a Amelia Watkinson.

Ironman 70.3 Taupo /half distance

K vítězství v mužském závodě bylo zapotřebí, aby Mike Phillips z Nového Zélandu poskládat nejlepší první běh (3km – 9:54), nejrychlejší čas na kole (2:09:58) a druhý nejlepší čas v půlmaratónu (1:15:03). Celkově zaznamenal čas 3:36:02 a zvítězil o 2:31 a 5:26 před svými dvěma krajany. Nový Zéland tak obsadil kompletní stupně vítězů.

Také v ženách byly k vidění skvělé výkony. Amelia Watkinson z Nového Zélandu se k vítězství potřebovala držet po prvním běhu v popředí a časem 11:49 doběhla do prvního depa v kontaktu na čelo, poté roztočila svoje nohy a dojela si pro nejlepší výkon na kole. Když k tomu přidala i nejrychlejší druhý běh (1:24), mohla se radovat z vítězství v čase 3:59:43 o 1:18 před druhou Američankou Jocelyn McCauley a 2:41 před třetí Australankou Laurou Dennis.

European Cross Country Championship, Šamorín/ 10,2km

Zajímavostí ze světa triatlonu byl start slovenského reprezentanta v olympijském triatlonu, Richarda Vargy na ME v krosu v Šamoríně. Po náročné kvalifikaci, kdy se na šampionát dostal z posledního třetího místa ze slovenského týmu, předvedl solidní výkon a více jak 10km trať v terénu zvládl za 32:24 (3:10/km).

Richard sice na 69. místě na ty nejlepší ztratil okolo 2 minut, ale vzhledem k tomu, že je ve světě triatlonu vyhlášený spíše jako excelentní plavec, se za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Svědčí o tom i fakt, že dokázal porazit českého reprezentanta Jiřího Homoláče a ze slovenských závodníků skončil na druhém místě.