Brynda a Nováková hodnotí své výkony na ME

26.06.2007 -
O víkendu se v belgickém Brasschaatu uskutečnilo ME v dlouhém triatlonu na nových tratích (3-80-20)km. Čeští reprezentanti se výraznějšího úspěchu nedočkali. Mezi muži byl nejlepší 12.místem Petr Vabroušek. Dojmy ze závodu nám zaslali Eva Nováková a Jaroslav Brynda
Chodí do práce a závodí s těmi nejlepšími

Eva Nováková, 7.místo 4:16:35, výsledky zde

Start se mi příliš nepovedl,až po 800m jsem se dostala tam, kde jsem mela byt od začátku. Tempo čelní skupiny se mi zdálo příliš rychlé, zvolnila jsem si a postupně sbírala odpadlíky z
čela.

První okruh na kole jsem jela převážně sama, předjížděli mě jen muži elite. Ve druhém okruhu jsem se zapracovala do skupiny agegroup mužů, odstup 5 m byl hlídán rozhodčím na motorce, která jela neustále s námi. Od 20 km na kole jsem měla křeče do stehen, příčinu jsem dosud nenašla. Z kola jsem slézala stale na 2.místě. Běh jsem běžela to, na co mám, rychleji běhat neumím a bylo otázkou času, kdy a kolik holek mě předběhne.

Úplně spokojená jsem jen s výkonem na kole, plavání mělo být trochu rychlejší a běh je stále mou největší slabinou. Nicméně s výkonem jsem zcela spokojena, ztráta na vítězku až tak propastná není. Navíc, když si řeknu, ze chodím normálně do práce.... :-)

archív

Na kole to Bryndovy přímo letělo, jenže...

Jaroslav Brynda, DNF, výsledky
zde

Plavalo se v neoprenu. Start z vody. Na první bójce jsem byl druhý, než se po mně prošel Bayliss. Potom jsem se postupně propadal, jelikož jsem se v neoprenu vařil. Ve druhém plaveckém okruhu jsem se chytl ve skupince kde plaval i Tomáš Bednář a silní cyklisté. Do depa jsem doplaval na 16. místě, depo jsem však opouštěl na 7. místě.

Cyklistika: Rovina, lehce mokro. Ustálil jsem tepovou frekvenci po neoprenovém přehřátí a zapojil se do závodu. Jelo se mi dobře, a tak jsem byl v kontaktu s rychlíky (např. Colting, Gambles)). Asi po 6km se mezera mezi závodníkem přede mnou a rychlíky zvětšila na cca 200m což jsem neuvítal s nadšením. Když jsem viděl, že okolo mne nikdo nehýří aktivitou, která by vedla ke zmenšení této mezery na povolených 7 metrů, rozhodl jsem se pro tuto varinatu sám. Nastoupil jsem ze "skupinky" a vydal se za čtyřčlennou "skupinkou" přede mnou. Nikdo moji rychlost, která se vyšplhala na rovině přes 50km/h neakceptoval, a tak jsem jel sám.

Dařilo se mi pomaličku ztrátu snižovat. Asi po 5km samostatné jízdy jsem viděl, že se za mnou vydal další závodník. Trošku jsem zvolnil a "počkal". S povoleným rozestupem (7 metrů) jsme rychlost zvýšili a na 32km jsme skupinku dojeli. Ovšem zde se ozval nepříjemný zvuk a bylo jasné, že uchází vzduch z předního kola. Zastavil jsem a použil speciální tlakovou nádobu, ale pěna šla z duše ven a valila se přes ráfek. BYL KONEC.

Když jsem viděl, jak daleko za mnou byli další kluci z ČR týmu po 32km, věděl jsem, že bych bojoval o nejlepší umístění z kluků a TOP TEN byla reálná.

Nemůžu hodnotil, je to jen KDYBY, ale Colting byl 2 a Gambles 5.

Byl jsem připravený podal 100% výkon. Materiál 100%. Tratě: 3 - 80 - 20 co víc si přát.
Po plavání jsem vylezl tam kde jsem chtěl (tzn. s vynikajícími cyklisty) Na kole jsem se opět cítil výborně. Letělo to a věděl jsem, že pokud vše klapne budu hodně vepředu - Bohužel to NEKLAPLO

Na závěr můžu jen napsat, že mne to mrzelo a mrzí. Letos jsem byl připraven velice dobře.
Trénink z Austrálie a Španělska jsem měl prodat TADY v BELGII. Šance byla. Proti byla smůla.