Wainer, Vabroušek a spol. jdou do boje o medaile

22.08.2006 -
V sobotu se v nizozemském Almere uskuteční ME v dlouhém triatlonu. Závod je pod hlavičkou ITU, a proto mají tratě specifické vzdálenosti (4-120-30)km. Před startem jsme pro vás připravili profily českých reprezentantů, kteří se ME zúčastní.
Wainer, Vabroušek a Vrobel se před stratem nebojí mluvit o útoku na medaile. I v soutěži družstev by mohl cinknout  ten nejcennější kov pro českou družinu, neboť reprezentační výběr je skvěle vyrovnaný a složen s výborných plavců. I v ženách máme kvalitní obsazení v podobě Novákové a Loskotové.

Poplave se v moři a nejspíše v neoprenech. Traťě kola i běhu jsou po absolutní rovině. Závod v Almere je vyhlášený větrným počasí, a tak nezbývá než doufat, že rozhodčí dokáží uhlídat háky.


Jan Wainer, 30 let, T-LINE TEAM LOUNY

Naše největší medailová naděje. Na polovičních ironmanských tratích se cítí jako ryba ve vodě. Skvěle rychlostně připraven. Dokáže prohnat i domácí specialisty na olympijském triatlon.

Na loňském MS, kde skončil jedenáctý, se mu poprvé na velké akci podařilo porazil Petra Vabrouška. Zimní přípravu započal v jeho případě netradičně zvolna a trénink začal konzultovat s panem Horčicem. Do sezóny šel s vidinou medailového úspěchu na ME a jakýkoliv jiné umístění bude pro něj zklamání.

 Po jarních zdravotních patáliích, kdy ho v přípravě zastavil natržený sval se dostal zpět do skvělé formy. Poslední dlouhý závod, který před startem ME absolvoval byl koncem července Halfironman Immenstadt. Na náročných tratích skončil na stříbrném místě.
Zná jen jedinou taktiku. od začátku  do cíle jít na krev!


Petr Vabroušek, 33 let, AUTHOR TUFO TI

Nezničitelný matador, který  nezná slovo špatný závodní den. Pokud všichni vyhoří od něj můžeme očekávat kvalitní výkon. S ochotou vždy reprezentoval  a reprezentuje dále. Na jeho umístění bude mít zásadní vliv ztráta na špici po plavání a také zda rozhodčí dokáži uhlídat háky, na které už mnohokráte doplatil. Na ME odjíždí obhajovat své loňské 6.místo.

Na kole můžeme od něj očekávat strojové tempo a v závěrečných 30-ti běžeckých kilometrech bude jeho tradiční hon na závodníky před ním gradovat. Dočká se Petr Vabroušek toužené mediale?


Lukáš Vrobel, 29 let, IRONMAN SUDOMĚŘ

Pro letošek přestoupil do týmu Ironman Sudoměř a do sezóny šel s cílem probojovat se do reprezentace. Pokud to Lukášovi takříkajíc v závodě ulítne může i on atakovat medailová umístění. Mezi jeho největší přednost patří vyrovnanost všech tří disciplín. A ta nejsilnější? „Nejspíše běh. Už snad dobrých pět let mě v žádném závodě nezklamal,“ věří si před 30-ti km porcí.

Poslední dva roky ho sužuje velmi nepříjemné zranění. V roce 2004 prodělal operaci rameních vazů a klíční kosti. Dodnes musí rameno posilovat speciálními cviky. Je to trpělivá cesta. Avšak oproti loňsku ho zranění zdaleka tak nelimituje. Největší omezení pociťuje v plaveckém tréninku. „Do optima před rokem 2004 to má stále daleko. Navíc  Almere je známe velkým větrem a vlnami, což je pro mě nejrizikovější faktor, že rameno nevydrží ve své pozici,“ obává se.

Před stratem ho trápí i cyklistická výkonnost. „Ještě před Moraviamanem jsme byl naprosto spokojen a cítil, že to bude moje nejsilnější zbraň. Poté přišel útlum. Naštěstí to pomale směřuje opět k optimu a doufám, že jsme si to schoval právě na ME,“ přeje si student FTVS.


Jaroslav Brynda, 29 let, LABE TRI CLUB

Zimu strávil v Austrálii, kde se připravoval na sezónu s jediným cílem. Dostat se do reprezentace. Po návratu ho čekalo hořké vystřízlivění. Nominační závod ve Ždáru byl zrušen a musel se pokusit o nemožné. Nominovat se na svém prvním Ironmanu v Otrokovicích. Po heroickém výkonu a 4.místem si sen splnil a s napětím očekává premiérový  start v reprezentačním dresu. „Věřím, že slabinu v současné době nemám. to snad ani nejde před tak krásným závodem, vše se zdá být na dobré úrovni,“dodává.

Jeho nejsilnější disciplíny jsou bezesporu plavaní a kolo. Ke konci 30-ti km běhu však může začít ztrácet.

Poslední peprné soustředění si naordinoval druhý týden v srpnu v Krkonoších  „Vše co bylo naplánováno bylo splněno. Každý den přibližně 100km na kole v kopcích a běh taktéž v náročném profilu a do 20km. Plavání jsem také nezanedbal.“


Tomáš Bednář, 26 let, SENCOR TEAM

Prvního Ironmana absolvoval už ve 22 letech. Vše se odehrálo v Doksech a čas byl na premiéru velmi kvalitní, 9hodin a 47minut.  Sám o sobě prozrazuje. „Nejsem zrovna rychlý a výbušný typ závodníka a raději závodím v relativním klidu. Delší distance mě odjakživa lákaly.“

Letos absolvoval dva Ironmany a oba ve skvělém čase. V Otrokovicích 9:07:54 a v Nitře 8:47:41.

V loni při své reprezentační premiéře na ME ve Švédsku skončil na 20.místě. „Nevyšla mi cyklistika, tak doufám, že letos to bude rozhodně lepší,“ komentuje neúspěch  

Těží ze své plavecké minulosti. „Plavu od 10 let v plaveckém oddílu, kde jsem byl "specialistou" na prsa, to se taky odráží v mé technice plavání kraulem. Plavu každý všední den od 6:00 cca 4 km.

Specifické ITU distance (4-120-30)km vyzkoušel již dvakrát. „Vždycky jsme si myslel, že mi budou vyhovovat, ale zatím mi nevyšli podle mých představ. Snad to do třetice vyjde.“

Gábina Loskotová, 31 let, AXIOM OrBiTt
 
Vloni na Ironmanu ve Wisconsinu získala slot na Havaj 2006. Tam by měl přijít její největší letošní vrchol. Značnou část léta strávila v USA a s tréninkem za mořem byla navýsost spokojená. „Jeho přínos cítím ještě dnes,“ komentuje

„Chtěla bych zlepšit svůj loňský výsledek z ME, 8.místo,“ prozrazuje o svých ambicích před startem. Na specifika ITU distancí si nestěžuje, „Nejsem po závodě tolik unavená jako po Ironmanu. I když plavání by mohlo být trochu kratší.“

V tréninku dokázala zapracovat na prvních dvou disciplínách a zdají se být lepší než vloni. Avšak její excelentní disciplínou zůstává běh. Její loňské výsledky v reprezentačním dresu jsou 8.místo z ME a 15.příčka z MS.


Eva Nováková, 29 let, TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ

V letošním roce se zúčastnila i ME v olympijském triatlonu, kde skončila na 32.místě. Bývalé dálkové plavkyně přeci jenom svědčí delší distance, i když časově náročné zaměstnání ji neumožňuje věnovat se triatlonu na 100%. „Nestíhám najet potřebný objem a ani vyjet na jarní soustředění za teplem. Najeté kilometry prostě chybí.“

ME v dlouhém TT se zúčastní už potřetí  a jaké jsou její ambice a taktika před závodem? „Po plaváni pojedu svým tempem a pokusím se udržet na kole s prvními ženami, co mě dojedou. Pak už bude záležet na tom, kolik ušetřím na kole sil a jaký budu mít běžecký den. Pokud se mi podaří zopakovat výkon v běhu jako loni v Sadské, mohlo by to stačit na umístěni do 8.místa. Nicméně medaili chce skoro každý sportovec na jakékoliv úrovni,“ poodkryla přání.


Jan Wainer


Petr Vabroušek


Lukáš Vrobel


Tomáš Bednář


Jaroslav Brynda


Gabriela Loskotová


Eva Nováková

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 661x

Komentáře

Jarda Reagovat
v repre je tlačenka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.