Češi byli na ME v Německu vidět!

21.08.2018 -
Karel Zadák skončil na 6. místě, Helena Karásková vybojovala stříbro. Mezi amatéry byli nejrychlejší Ondřej Petr a Pavlína Vargová... takový je jen krátký výčet českých úspěchů na Xterra Germany - European Championship.

Xterra Germany, European Championship

Kousek od českých hranic s Německem se o víkendu odehrával evropský šampionát v terénním triatlonu. Na startu se objevilo i mnoho českých jmen. V kategorii Elite startovali Karel Zadák, Lukáš Kočař, Jan Francke a Helena Karásková. V tzv. Age groups bylo k vidění mnoho českých barev a plno závodníků a závodnic si v tomto závodě zajistilo slot na Maui.

Nejrychlejším z Čechů byl nakonec Karel Zadák, který vybojoval mezi profesionály 6. místo, v TOP 10 se ještě umístil i Lukáš Kočař, který finišoval na 10. místě. Jan Francke pak obsadil solidní 13. místo.

Na běh vyrážím s náskokem 15s na 8. v pořadí a nejrychlejšího bikera. Na technické trati náskok udržím a ještě navíc 2km před cílem předbíhám jednoho vytuhlého Francouze 😀. V cíli nakonec slavím nečekanej 6.flek,“ popisuje na svém Facebooku Karel Zadák po závodě.

Mezi ženami se skvěle vedlo Heleně Karáskové, která po bojovném výkonu finišovala na 2. místě mezi elitními závodnicemi.

Jestli mi něco dneska šlo, tak to byly kopce dolů. Ať na biku nebo na běhu. Sice mám nohy úplně kožený, ale dala jsem to a doběhla si pro druhé místo,“ popisuje Helena své pocity po závodě.

Navíc ČR má hned dvě velké prvenství mezi amatéry, nejrychlejším ze všech AG závodníků byl Ondřej Petr, který by se teoreticky svým časem řadil na 14. místo mezi profíky. Nejrychlejší amatérkou byla navíc Pavlína Vargová!

Ironman Kalmar – full distance

V tomto závodě si skvěle vedla Simona Křivánková, která mezi elitními ženami obsadila 7. místo, letos jí jsou tak tato umístění poněkud souzena…

„Diváků, hudby, fandícich skupin podél celé trati, která byla namotaná i historickým centrem města (Nechyběly ani tolik milované kostky :( ) bylo opravdu nespočet! Poslední km jsem si tedy užívala atmosféru a s radostí po poctivém maratonu za 3:14:38 jsem si doběhla včase 9:20:48 pro 7. místo :) , letos jsem se zaměřila na ty 7mičky :D, " přiznává Simona na svém profilu na Facebooku.

Ironman Mt. Tremblant – full distance

Cody Beals dokázal zcela vymazat svého krajana Kanaďana Lionela Sanderse v závodě Ironman Mt. Tremnlant, když byl v cíli dříve o téměř dvě míle. Cody předčil Lionela ve všech disciplínách, za zmínku stojí především jeho dominance v běhu, kdy svého kolegu z reprezentace porazil o 6,5 minuty! Celkově v cíli oslavoval plných 14 minut, než doběhl do cíle jeho velký rival. Třetí skončil o minutu zpět Američan Matt Russell.

V ženách vyšly Kanaďanky zcela naprázdno, když první v cíli Australanku Liz Blatchford doprovodily na stupně vítězek dvě Američanky – Lauren Brandon a Meredith Kessler.