Radka Kahlefeldt přidala čtvrté vítězství v této sezóně!

8.08.2018 -
Radka Kahlefeldt zvítězila a Jakub Langhammer vybojoval TOP10 v závodě Ironman 70.3 v Cebu. V Piešťanech se rozhodlo o vítězích ČP v dlouhém triatlonu. Závod ovládli a zároveň za celou sezónu nejvíce bodů posbírali Tomáš Řenč a Helena Kotopulu.

Ironman 70.3, Asia – Pacific Championship, Cebu – half distance

Radka Kahlefeldt dominovala ženskému startovnímu poli. Znamenalo to pro ni letošní již čtvrté vítězství. Po Davao 70.3, Vietnam 70.3 a Keszthely Triathlon přidala další cenný triumf.

Potřebovala k tomu vylézat z vody na 4.místě v čase 27:56, v tu chvíli ztrácela 3:17 na čelo. Dále zajet na kole druhý nejlepší čas – 2:18:00, v tu chvíli se pohybovala už jen těsně za vedoucí závodnicí. A nakonec předvést nejrychlejší běh (1:21:57) a finišovat v čase 4:12:13. Její náskok na druhou v cíli Lauren Goss činil téměř 8 minut, třetí pak se ztrátou 9:33 skončila Caroline Steffen.

V mužském závodě se blýskl Jakub Langhammer skvělým 9. místem a časem pod 4 hodiny. Celkově se z vítězství radoval Mauricio Mendez, který se od začátku držel v popředí a nejrychlejším během dne (1:13:38) rozhodl o svém triumfu. Druhého v cíli Tylera Butterfielda porazil jen o necelou minutu, třetí Braden Currie doběhl o dalších 30s zpět. Nutno podotknout, že Jakub na ty nejlepší světové závodníky ztratil jen okolo 10 minut, což svědčí o rostoucí výkonnosti a skvělé připravenosti.

Slovakman – half distance

V dalším podniku Českého poháru v dlouhém triatlonu opět zvítězil Tomáš Řenč, který si tak v úmorném vedru doběhl i pro celkové vítězství v ČP. Obdivuhodný byl v jeho podání především běh pod 3 hodiny, neboť pocitově teploty ve stínu mohly atakovat téměř až magickou hranici 40 stupňů. Když se k tomu navíc přidal i silný vítr, bylo z toho rázem téměř havajské peklo.

Tomášovo vítězství se rodilo postupně, tvrdou prací ve vodě, kdy vylézal na prvním místě, velkým vypětím na kole, kde se snažil vytvořit si co největší náskok na dobré běžce za ním a dobře rozvrženými silami na běhu, kdy dokonce podle svých slov si mohl dovolit běžet posledních 10 km poněkud volněji. Druhého v cíli Jana Oppolzera porazil o 15 minut, třetí skončil nestárnoucí Petr Vabroušek o dalších 15 minut zpět.

To v ženách to dlouho vypadalo na rakouský triumf. Helena Kotopulu na Rakušanku Muckenhuberovou po plavání ztrácela něco okolo 5 minut, na kole se jí nejelo úplně ideálně a ztratila dalších 9 minut. Avšak nakonec o všem rozhodl běh, neboť Helena dokázala strojovým tempem Rakušanku doběhnout a urvat pro sebe další cenné vítězství. Rakouská závodnice nakonec závod nedokončila, a tak jako druhá cílem proběhla Silvie Pavlíčková s 50 minutovou ztrátou, třetí byla hodnocena Markéta Cibulková.

Helena Kotopulu tak také již s předstihem rozhodla o svém vítězství v celém podniku.

Muži: 1. Tomáš Řenč 8:23:23, 2. Jan Oppolzer 8:38:45, 3. Petr Vabroušek 8:54:04

Ženy: 1. Helena Kotopulu 9:54:23, 2. Silvie Pavlíčková 10:44:06, 3. Markéta Cibulková 11:02:17