Duatlon startuje v Dobřanech

28.04.2006 -
Dobřany - Hodně svižným duatlonem, kombinací běh-kolo-běh na tratích 6,8 km - 28 - 3,4 odstartuje v neděli česká sezona multisportů. Po roční pauze se obnovuje seriál Českého poháru v duatlonu. Následuje šampionát v Českých Budějovicích (13. 5.) a Českém Jiřetíně (23. 9.). Sčítají se body ze všech podniků, proto se očekává bohatá účast
Stejně jako loni se o prvenství střetnou domácí Daniel Fekl, reprezentant a zároveň pořadatel prvního závodu Českého poháru, s Filipem Ospalým, nejlepším českým triatlonistou posledních let, loni druhým na duatlonovém mistrovství Evropy.
„Těším se na ostrou závodní rozcvičku,“ vzkazuje Ospalý z brněnského Ekol teamu. „Snad Filipa trošku potrápím,“ přeje si Fekl z Koma racing teamu. 

Ten až do poslední chvíle řeší potíže s uzavírkou silnice. Letos v zimě trénoval jen doma, ve spinningovém centru našlapal 6500 kilometrů. „Cítím se dobře, při první lize na Lopatárně jsem vyhrál nějakou prémii.“ Zvítězil i v silničním běhu, desítce v Rožmitálu za 31:20. Ospalého však zatím ještě nikdy neporazil.

„Ať to napálí naplno od začátku, třeba odpadnu,“ radí Feklovi jeho soupeř a kamarád, král finišů. Ospalý plánuje v závěru roku start na mistrovství světa v duatlonu, stejně jako loni.
"Hodně jsem běhal, díky posilovně se cítím dobře i v bazénu. Jen kolo potřebuju vinou špatného počasí ještě dohnat," vypráví Ospalý.
Třetím kandidátem na stupně vítězů je Jan Kubíček, ten ale bude mít v nohou sobotní Xterra duatlon v Karlových Varech. "Bude to chtít pole brzy roztrhat, pak se uvidí, kdo na tom, jak bude," plánuje Fekl.

Na dobřanském náměstí poběží bohatý program už do rána od 10 hodin. Závodí děti ve všech kategoriích, kterým předá ceny olympijský semifinalista, atlet Michal Šnebergr. Pak vystoupí mažoretky i trialista Spaceman. Start je ve 14 hodin, nejlepší v cíli budou po 15. hodině.
 
 
 
Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Dan Fekl. Ten, který žije pro duatlon.
Ospalý poběží přes pontony
Duatlonisté na start, začíná Český pohár
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Stránky pořadatele
Přečteno 291x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?