Duatlonisté na šampionát s nadějemi

12.05.2005 -
S medailovými nadějemi cestuje nebývale silná česká výprava do Maďarska do Debrecénu na nedělní evropský šampionát v duatlonu. Tým posílí triatlonista Filip Ospalý, čerstvý mistr republiky v duatlonu, Vendula Frintová obhajuje loňské stříbro ze Swansea. "Nebude to lehký, konkurence je silná a na rovinatých tratích to bude lítat," říká trenér Jiří Seidl, bývalý věhlasný reprezentant, jehož čeká premiéra v roli šéfa.
S medailovými nadějemi cestuje nebývale silná česká výprava do Maďarska do Debrecénu na nedělní evropský šampionát v duatlonu.

Tým posílí triatlonista Filip Ospalý, čerstvý mistr republiky v duatlonu, Vendula Frintová obhajuje loňské stříbro ze Swansea.

"Nebude to lehký, konkurence je silná a na rovinatých tratích to bude lítat," říká trenér Jiří Seidl, bývalý věhlasný reprezentant, jehož čeká premiéra v roli šéfa. "Naději vidím hlavně v soutěži mužských družstev."

Sestava Ospalý, Fekl, Kubíček je vyrovnaná, v záloze jako čtyřka zůstává solidní Minařík. Tentokrát se však pořadí provede z prostého součtu časů na rozdíl od let 2001 a 2003, kdy české trio triumfovalo ve štafetovém formátu.

Pro Ospalého je to v devětadvaceti letech první mezinárodní duatlon. "Připravuji se jako na triatlon, snad mi zkušenější kluci poradí s taktikou i obutím," těší se. "Beru boty na přezutí i cyklistické adaptéry a rozhodnu se až na místě," dodává. "Může získat běžeckou jistotu pro triatlonovou sezonu," doporučuje mu konfrontaci Seidl. Ospalý startoval jako junior na ME v duatlonu v maďarském Veszprému v roce 1995 a získal tehdy bronz.
Velké ambice má domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Chci skončit do pětky, to by mi zajistilo start na podzimním mistrovství světa v Sydney," věří si. "Evropa je vrchol první části sezony," tvrdí i Jan Kubíček, jehož defekt připravil v sobotu o jisté zlato na prvním českém šampionátu v Xterra-duatlonu.

V kategorii do 23 let může až nejvýš dosáhnout jeho týmový kolega z Koma racing teamu Petr Kasl, před dvěma lety bronzový na MS mezi juniory.

Mezi ženami bude jistě útočit Vendula Frintová. "Všechny favoritky jsou tady, bude to dobrej závod," předpovídá. Koncentruje se však především na Světové poháry v triatlonu, kde chce začít sbíraz body pro kvalifikaci na olympiádu v Pekingu. Stejně tak i už ostřílená Lenka Radová, která na mezinárodní scénu vkročila nejprve také s duatlonem.
V Debrecénu se ukáže ve všech kategoriích na 360 závodníků z 24 zemí, na cenách se rozdá 10 000 eur. Hlavní závody startují v neděli ve 14.30 (muži) a v 17.00 (ženy) na tratích 10 km běh - 40 km kolo - 5 km běh.

Mezi favority patří obhájci titulů Anna Burgosová ze Španělska a Jürgen Dereere z Belgie, už dvojnásobný evropský šampion. Dále Portugalec Lino Barruncho, loni 4. na ME a stříbrný ve světě, Armand van der Smissen z Nizozemska, loni druhý na Evropě a také pravidelný účastník české Xterry Francouz Nicolas Lebrun, loni 3. na MS. Mezi ženami se věří domácí dvojnásobné mistryni světa, všetsranné Erice Csomorové, nebo silnému anglickému komandu: jen se podívejte na výčet jeho úspěchů - Lawrenceová byla loni na ME 3., Emmersonová na MS 2. a Lawrenceová už má bronz z ME 2000.
Hodnocení:
Přečteno 77x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo