MS v duatlonu - Geel

1.06.2004 -
Mistrovství světa v duatlonu v belgickém Geelu proběhlo za obrovského zájmu, zejména pak pořadatelské země, která se těšila na triumf svého oblíbence, Benny Vansteelanta. Ten i se svým bratrem Joerie Vansteelantem, který vyhrál závod U23, skutečně radost belgickým barvám udělali. Český triatlon stál trochu stranou, byť medaile v kategorii juniorů byla, ač výsledky tomu nenapovídají, reálná. Michal Gondek, po taktickém prvním běhu na špici startovního pole, kontroloval i pozici na (Václav Marek, ČSTT)
Mistrovství světa v duatlonu v belgickém Geelu proběhlo za obrovského zájmu, zejména pak pořadatelské země, která se těšila na triumf svého oblíbence, Benny Vansteelanta. Ten i se svým bratrem Joerie Vansteelantem, který vyhrál závod U23, skutečně radost belgickým barvám udělali. Český triatlon stál trochu stranou, byť medaile v kategorii juniorů byla, ač výsledky tomu nenapovídají, reálná. Michal Gondek, po taktickém prvním běhu na špici startovního pole, kontroloval i pozici na kole ve vedoucí skupině spolu s Vladimírem Pospíchale, který měl lví podíl na sjetí se prvního a druhého balíku. Chvíle zaváhání a ošatka smůly 300 m před cílem znamenala pro Michala pád a již jen boj na hranici první desítky. Alespoň, že odřeniny nebyly vážné a po ošetření v cíli je reálné jejich brzké zahojení. Michal svým výkonem naznačil své možnosti pro podzimní MEJ v duatlonu, byť "až 14." / ale s pádem /.

Optimismus jsme vkádali do závodu mužů, kde jsme měli čtyři žhavá želízka. Jako již tradičně v posledních letech, provázel závod elity mužů déšť a ochlazení. Čekal se nástup domácích borců a hlavně Bennyho. Podle jeho scénáře probíh úvodní běh i technická cyklistická trať. K překvapení všech však kolo nerozhodlo. Na konci pátého okruhu se startovní pole sjelo v jeden balík a dokonce Benny vybíhal až na třetí pozici. Ovšem domácí titul si nakonec ujít nenechal. Taktickou jízdou v cyklistické části se do prvního balíku propracoval i náš Dan Fekl, který v běhu zabojoval a vybojoval velmi solidní 14.místo. Ostatní naši muži zůstali ve čtvrté, resp. páté desítce, 38. Petr Minařík, 44.Jan Kubíček, 57. Petr Kasl.

Výsledky :
1. Benny Vansteelant /BEL/ 1:44:25
2. Lino Baruncho /POR/ 1:44:38
3. Nicolas Lebrun /FRA/ 1:44:42
14. Dan Fekl 1:45:20
38. Petr Minařík 1:49:34
44. Jan Kubíček 1:49:54
54. Petr Kasl 1:54:36

 
 

Hodnocení:
Přečteno 117x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo