Juniorský závod na MS v duatlonu, Affoltern

3.09.2003 -
S tradiční švýcarskou pečlivostí bylo uspořádáno MS v duatlonu, které proběhlo minulý víkend nedaleko Curychu. Náročné kopcovité tratě jak běhu tak i cyklistiky, jejichž obtížnost v den závodu ještě umocnil déšť a chlad byly zárukou, že mistrovské tituly budou po zásluze patřit skutečně těm nejlépe připraveným.V chlapecké kategorii byl boj o vítězství zajímavý jen do prvních metrů (Jiří Seidl)


S tradiční švýcarskou pečlivostí bylo uspořádáno MS v duatlonu, které proběhlo minulý víkend nedaleko Curychu. Náročné kopcovité tratě jak běhu tak i cyklistiky, jejichž obtížnost v den závodu ještě umocnil déšť a chlad byly zárukou, že mistrovské tituly budou po zásluze patřit skutečně těm nejlépe připraveným.

V chlapecké kategorii byl boj o vítězství zajímavý jen do prvních metrů cyklistiky, kdy na trať vyjížděla společně skupinka sedmi závodníků. V prvním stoupání již vzal režii závodu do svých rukou letošní juniorský triatlonový mistr Evropy z Karlových Var Belgičan Peter Croes. Rytmickým kmihem odsoudil své soupeře do role statistů a do depa přijel s náskokem dvou minut před skupinkou šesti pronásledovatelů. Poklidným druhým během již pouze kontroloval získaný náskok a po zásluze zvítězil.

Naši junioři odvedli poctivý výkon. V průběhu závodu se V. Pospíchal společně s P. Švarcem pohybovali v první třetině startovního pole a v konečném pořadí jim patřilo 16. resp. 17. místo.

U juniorek byl scénář závodu téměř shodný. Lišil se pouze v tom, že Portugalka V. Fernandes, taktéž letošní juniorská triatlonová mistryně Evropy  nečekala ani na první otočení pedálů a závod začala režírovat již od prvního kilometru úvodního běhu. V cíli závodu měla před druhou v pořadí úctyhodný náskok téměř pěti minut.

Naděje R. Vodičkové pohasly v prudkém seběhu prvního kola kdy musela pro silné křeče závod vzdát. Z lyžařských posil se na duatlonovém MSJ více dařilo E. Skalníkové, která předvedla výborné oba běhy, ale špatná technika ve sjezdech ji neumožnila vybojovat lepší než dvanácté místo.

Kdo má rád určitá porovnání tak u  první pětky závodníků z MSJ v DT je za lomítkem uvedeno umístění z letošního MEJ v TT. Z tohoto lze vyvodit, že u této věkové kategorie jsou duatlonové závody vhodnou a vyhledávanou formou přípravy a mají své opodstatnění v termínových listinách  jak našich tak i zahraničních juniorských závodníků.

Junioři: MSJ DT
1. Croes  Peter BEL/ 1.
2. Freeman  Olivier GBR/ 3.
3. Clarke  Will GBR/ 7.
4. Gothuey Fabien SUI/  -
5. Rustelholz Charles SUI/ -

16. Pospíchal Vladimír CZE/ 43.
17. Švarc Přemysl CZE/ 39.
38. Kypta  Tomáš CZE/ 32.
47. Šebek  Michal CZE/ -
- Springer Thomas GER/
2. nedokončil


Juniorky: MSJ DT
1. Fernandes Vanessa POR / 1.
2. Arany Gitta HUN /22.
3. Bryant Sarah NZL / -
4. Veith Alexandra GER / 27.
5. Ryf Daniela SUI / 4.

12. Skalníková Eva CZE / -
21. Jandová Štepánka CZE /-
- Vodičková Radka CZE/ 5. nedokončila

Hodnocení:
Přečteno 166x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo