Klasik duatlon v Příbrami uzavře letošní seriál Ford Czechman Tour

3.09.2014 -
Tuto neděli v pravé poledne u přírodního koupaliště v Příbrami odstartují borci a borkyně k duatlonovému klání. Budou tak mít poslední příležitost připsat si body do celkového bodování seriálu. Podle slov organizátora Petra Švarce je vše připraveno a závodníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program.
Nic není rozhodnuto, závod v Příbrami rozhodne o vítězích šestidílného seriálu FORD CZECHMAN TOUR v dlouhém triatlonu a duatlonu.

Hlavní závod je opět na osvědčených tratích 5 km běh - 60 km kolo - 15 km běh. První běh je tvořen 2 okruhy 2,5 km, kolo se jede na 6 kolech 10 km, závěrečná porce pak 6 x 2,5 km dá 15 km běhu na závěr. Stejně jako loni jsme zařadili i vložený závod pro sportovní veřejnost na tratích 5 km běh - 20 km kolo - 5 km běh, které jsou zkrácenou verzí hlavního závodu.
Doporučené je silniční kolo, můžete ale použít i horské nebo trekingové kolo. Oba běhy jsou vedeny po stejné trati a jsou cca z 1/2 vedeny po zpevněných cestách, z 2/2 po asfaltu bez provozu v okolí příbramských rybníků - Novák a Fialák.

Trať kola je také okruhová, jede se šest 10-ti kilometrových okruhů s občerstvovačkou v každém kole. Na trati je jedno delší "jetitelné" stoupání, trať bude částečně uzavřena, částečně zjednosměrněna. Přesto prosím dodržujte pravidla silničního provozu a pravidel ČSTT. Závodí se bezhákově s přísným postihem prohřešků !!Přihlásit se můžete on-line přes www.triklubpribram.cz nebo na místě při prezentaci do 11 h.

Všichni účastníci dostanou účastnické tričko a památeční medaili.

Po závodě můžete zklidnit žaludek plný gelů silným vývarem a poté se nafutrovat výborným gulášem nebo těstovinami s pivem či pitem, popř. koláčky z domácí pekárny.

Protože se závod koná v areálu přírodního koupaliště, kde je omezená možnost následné hygieny, zajistíme možnost se umýt v některém blízkém sportovním zařízení. Bohužel v příbramském Aquaparku v současné době probíhá rekonstrukce, takže Vás budeme ještě informovat, kde to bude. Během dopoledne proběhnou i vložené závody v MTB duatlonu dětí, kteří budou závodit na tratích v areálu Nového rybníku. Jejich start je od 9.00 h, závodit budou ročníky 2004 - 2009 na tratích dle propozic. Poté nastoupí ke svému závodu školní děti v rámci Středočeského poháru mládeže, kde běh bude také na Nováku, kolo MTB je vyvede po trati běhu hlavního závodu.

Vypsána je také kategorie max. tříčlenných štafet s možností libovolného střídání úseků po dokončeném okruhu, dále kategorie příbramáků, žižkovských tygrů (zvláštní SKI skupina) a bafuňářů (lidé z pořadatelských teamů celého seriálu).

Spolu s týmem pořadatelů se na Vás těší ředitel závodu Radek Eliáš, Petr Švarc a Aleš Barášek

Hodnocení:
Přečteno 1552x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo