Aquatlonové tituly vybojovali v Jablonci Červenka a Čapková

1.04.2018 -
JABLONEC NAD NISOU, 31. března 2018 – V rekordní konkurenci vybojovali české aquatlonové tituly Lukáš Červenka a Tereza Čapková. Na start jabloneckého šampionátu se v sobotu 31. března postavilo 284 závodníků, čímž byl překonán český aquatlonový rekord.

Účastnický rekord dosud drželo loňské mistrovství republiky, do kterého v Praze zasáhlo 277 závodníků. Letos bylo už pár dní před závodem jasné, že jablonečtí pořadatelé budou rekord atakovat, museli však spoléhat na registrace v místě závodu. Po uzavření online přihlášek totiž figurovalo na startovní listině „jen“ 264 aquatlonistů. Nyní už mohou hlásit nový rekord.

Plavecká část se odehrávala v jabloneckém bazénu JBC, kde účastníci absolvovali 400 metrů. Běžecká část se uskutečnila na dráze atletického stadionu Střelnice, kde aquatlonisty čekalo 5 000 metrů s hromadným startem. „Naštěstí nám docela vyšlo počasí. Sice bylo 6 stupňů, ale nezastihl nás žádný velký déšť,“ oddychla si Tereza Čapková.

Závodnice Triatlon Teamu Příbram zaznamenala až 14. nejrychlejší plavecký čas, když na nejrychlejší Annu Hrdličkovou ztratila 36 vteřin. „Plavání pro mě tentokrát bylo šílené. Letos jsem totiž ještě neabsolvovala žádný aquatlon, a tak jsem nebyla rozplavaná,“ řekla loňská vítězka českého poháru. 

Veškerou ztrátu ale smazala v běžecké části, ve které si připsala jasně nejrychlejší čas. „Pro mě bylo výhodou, že se startovalo na dráze, na které umím běhat, a že jsem mohla mít tretry. Šlo se mi dobře,“ zhodnotila svůj běh několikanásobná mistryně republiky na 800 a 1500 metrů a účastnice olympijských her v Londýně, která teď může ke svým trofejím přidat i druhý aquatlonový titul. 

Druhé místo vybojovala Alžběta Hrušková, která tak zvýšila své vedení v celkovém pořadí seriálu AQUATLON CZECHTRISERIES (český pohár v aquatlonu). Třetí skončila Heidi Juránková.


Zařadí letos Tereza Čapková do kalendáře i svůj první triatlonový závod? „V klubu se mě k tomu snaží přesvědčit. Jsem trochu nalomená, je to krásný sport. Jenže nemám žádné zkušenosti s cyklistikou, která je v tréninku časově hodně náročná. A bojím se, že s mým zaměstnáním je časově neslučitelná.“ 

Boj o vteřiny

V závodě mužů plaval nejrychleji Šimon Koblížek. Lukáš Červenka na něho ale ztratil pouze sedm desetin vteřiny! „Byl jsem rád, že jsem si z bazénu přinesl nějaké vteřiny k dobru na kluky, kteří patřili k favoritům. Věděl jsem, že třeba Jirka Kalus je za mnou o dvacet vteřin, takže bylo jasné, že konečné pořadí bude velmi těsné,“ uvedl závodník táborského E.ON Triathlon Teamu.

Nemýlil se. Český reprezentant si připsal třetí nejrychlejší běžecký čas. Na nejrychlejšího Martina Semeráda ztratil 16 vteřin, na zmíněného Jiřího Kaluse pak 14 vteřin. Výsledek? Lukáš Červenka zvítězil před druhým Jiřím Kalusem o necelých šest vteřin, před třetím Martinem Semerádem o 24 vteřin.

„Jsem rád, že se startovalo hromadným startem a běželo se na dráze. Mohl jsem si pořadí lépe hlídat. Pro mě je to první aquatlonový titul, takže mám z vítězství velkou radost, i když vím, že se nesešla tak kvalitní konkurence jako třeba loni,“ dodal závodník, pro kterého se jednalo o první i poslední letošní aquatlonový start. „Za dva týdny odlétáme s reprezentací na Mallorku na letošní třetí tréninkový kemp, po kterém už jedeme na první závod českého triatlonového poháru do Bratislavy.“


Další závod AQUATLON CZECHTRISERIES se uskuteční 8. dubna v Příbrami.

Výsledky

Mistrovství ČR v aquatlonu (Aquatlon Jablonec nad Nisou)

Muži: 1. Lukáš Červenka 20:23,8, 2. Jiří Kalus 20:29,4, 3. Martin Semerád 20:47,6

Ženy: 1. Tereza Čapková 22:33, 2. Alžběta Hrušková 23:39,4, 3. Heidi Juránková 23:51,7

Kompletní výsledky najdete zde.

Hodnocení:
Přečteno 2120x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková