Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková

11.04.2022 -
Ani husté sněžení nezastavilo účastníky Aquatlonu Příbram, který se 10. dubna uskutečnil jako druhý díl Českého poháru v aquatlonu. V závodě mužů zvítězil v dramatickém finiši Tomáš Zikmund, mezi ženami triumfovala juniorská reprezentantka Kateřina Mičková.

V plavecké části, která se uskutečnila v příbramském aquaparku, si nejlepší vstupní pozice do běhu zajistili Šimon Koblížek s Kateřinou Mičkovou. Ani jeden z těchto závodníků si ale nevypracoval na 400 metrech výrazný náskok. Koblížek dohmátl jen o tři desetiny sekundy dříve než domácí závodník Tomáš Zikmund.

„Hodně ostře rozjel první stovku Jakub Souček, který nám v jednu chvíli dával skoro tělo. My jsme začínali postupně a brzy jsme ho dotáhli. Na posledním bazénu jsme si zaspurtovali a Šimon byl o trochu rychlejší,“ popsal Zikmund plaveckou část, po které se dal v běhu očekávat strhující souboj mezi ním a Koblížkem, dalším výborným běžcem.

Při běžecké části si závodníci užili všechny druhy počasí – startovali za hustého sněžení, které se vystřídalo s deštěm. Při doběhu pak na trať svítilo sluníčko. V krásném areálu rybníka Hořejší Obora běželi Koblížek se Zikmundem dlouho společně. Rozhodnout musel až úplný závěr téměř pětikilometrové trati: „Nejdřív jsem nechal Šimona běžet, ale pak už mi začínalo být trapné, že pořád tahá, tak jsem ho chtěl vystřídat. Běžel ale hodně rychle a já na to neměl energii. Výkonnostně na tom byl líp. Tak jsem začal tempo stupňovat až 400 metrů před cílem a podařilo se mi ho utrhnout,“ popsal závod Zikmund, který proběhl cílem v čase 19:26,8 a obhájil vítězství na domácí trati z roku 2018.

Druhý doběhl o necelou vteřinu později Koblížek. Třetí příčka patří Tomáši Řenčovi. Reprezentant v dlouhém triatlonu se dokázal v běhu posunout z šestého místa po plavání.

Podobně vyrovnané bylo plavání také v závodě žen. Mičková si připsala v absolutním pořadí sedmý nejrychlejší čas a porazila tak i řadu mužů. Jen o jednu příčku a jednu vteřinu horší byla Veronika Holaniková. „Plavalo se mi velmi dobře a s časem 4:53,1 jsem spokojená,“ řekla vítězka plavecké části. „Výborně jsem se cítila i při běhu. Veronika se mě asi půl okruhu držela, ale pak už jsem zůstala sama. Nevadila mi ani ta chumelenice, která v Příbrami byla,“ dodala s úsměvem Mičková, která zvítězila s minutovým náskokem.

Druhé místo obsadila příbramská závodnice Natálie Fraňková, která se v běhu dostala před třetí Veroniku Holanikovou.

Oba vítězové příbramského závodu zároveň potvrdili, že nebudou chybět ani na posledním závodu Českého poháru, který se uskuteční 24. dubna na Praze 11. Při něm se bude závodit o celkové vítězství v poháru i o tituly mistrů republiky.

Aquatlon Příbram, 10. dubna 2022

Muži: 1. Tomáš Zikmund 19:26,8, 2. Šimon Koblížek 19:27,7, 3. Tomáš Řenč 20:28,5

Ženy: 1. Kateřina Mičková 23:22,6, 2. Natálie Fraňková 24:24,8 3. Veronika Holaniková 25:21,7