Regensburg je zpět!

6.03.2015 -
Regensburg bude opět hostit podnik v dlouhém triatlonu, tentokrát ale v novém Challenge kabátku. Těšit se na tento závod můžeme až v roce 2016! Více informací v článku

Německé Řezno – Regensburg hostil poprvé dlouhý triatlon v roce 2010, tenkrát závod patřil do seriálu Ironman. Z vítězství se v tomto roce radovali domácí závodníci Faris Al-Sultan a Sonja Tajsich. O rok později počasí závodu moc nepřálo a v nehostinných podmínkách se prosadil domácí Markus Fachbach a Američanka Mery Beth Ellis. Na startu se ale sešlo početné pole českých závodníků, vždyť Regensburg je Česku opravdu blízko. Největší boom Čechů byl v roce 2012. Ve startovní listině figurovalo více než 70 závodníků reprezentující Českou republiku. Závod patřil Lucemburčanovi Dirku Bockelovi, který i stanovil nový traťový rekord (8:11:59). Druhé místo bral debutant na dlouhých tratích Michael Raelert, který za Bockelem zaostal o více než 7minut. V Regensburgu se v dobré formě předvedl i Petr Vabroušek, který zde finišoval na 5. místě. Tragická ale byla účast mezi ženami profesionálkami, kde se na startu sešly pouze 2. Z vítězství se radovala zkušenější Heidi Sessner (9:43,52).

V roce 2013 nastává zmatek. Nejprve Ironman Regensburg oznamuje posun termínu, později se závod pro tento rok zrušil úplně s tím, že čtvrtý ročník se uskuteční až v roce 2014, což se nestalo.  Před několika měsíci se objevila na internetu zpráva, že se chystá vzkříšení tohoto podniku. Taktovky se ujal konkurenční seriál Challenge, který na domácí německé půdě má pouze klenot v podobě Challenge Roth a Regensburg má tedy značný potenciál se stát prestižním závodem.

Tamní tratě budou pravděpodobně velmi podobné těm původním. Plavecká část bude lemovat jezero Guggenberger See. Cyklistická část má být rozdělená do dvou okruhů s převýšením 1500 výškových metrů. Závěrečný maratón se bude z části odehrávat v srdci historického města a z části v přilehlém parku, jak tomu bylo v předešlých letech.

Ambasadorem závodu bude vítězka z roku 2010 Sonja Tajsich, která neskrývá velké ambice ohledně budoucnosti Challenge Regensburg. Závod je naplánovaný na 14. srpna 2016.

 

Hodnocení:
Přečteno 692x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár