V Krušných horách opět exceloval Zadák

8.05.2010 -
AKTUALIZOVÁNOKarel Zadák, specialista na X-terru, již potřetí v řadě ovládl dlouhý duatlon v Krušných horách a prodloužil tak svoji suverenitu. Druhý a třetí v cíli skončila dvojice novopackých závodníků Petr Soukup a Rudolf Cogan. V ženách kralovala Jana Candrová.

Pořadí prvních třech mužů je identické jako v roce 2009 a stejně obtížná zůstal i náročná trať s distancemi 10-90-10, i když oproti loňskému roku doznala drobných úprav a byla mírně zkrácena.

Na startu se sešla skoro stovka účastníků, ale chladné počasí zřejmě způsobilo, že ne všichni přihlášení se na start dostavili.

Největší favorit závodu Karel Zadák potvrdil svoji extratřídu. Závod absolvoval s úmyslem nejít na plný plyn, a o svém výkonu rozhodl skvělým cyklistickým výkonem. Pozdní začátek přípravy jej nijak nepoznamenal a můžeme se v jeho podání opět těšit na skvělé výsledky.

V prvním depu se však objevil až na třetí pozici. Důvod? „Ke konci třetího okruhu jsem si musel odskočit na záchod. Jinak jsem celých 10 kilometrů absolvoval společně s Petrem Soukupem a Honzou Wainerem,“ vysvětluje své zaváhání. Za nimi dobíhal další aspirant na čelní příčky Rudolf Cogan

Na kole roztočil Zadák svůj motor do nevídaného tempa a jeho náskok začal narůstat. Na virtuální druhou pozici se propracoval Rudolf Cogan a třetí Petr Soukup.

„Závěrečný běh jsem šel s velkou rezervou. Nechtěl jsem se zbytečně vyšťavit. Přeci jen jsem závod pojal jako přípravu,“ prozradil vítězný Zadák ihned po doběhu v telefonickém rozhovoru.

Jako druhý se v cíli objevil mladý závodník s reprezentačními zkušenostmi Petr Soukup před svým oddílovým kolegou a objevem loňské sezóny Rudou Coganem. „Petr Soukup běžel druhý běh fantasticky. Kdybych měl jít naplno, možná bych tak rychle běžet ani nedokázal,“ vysekl Zadák poklonu mladému závodníkovi z Nové Paky. Na čtvrté pozici finišoval Tomáš Martínek a první pětku doplnil Král Jindřich.

V ženách nedokázala svůj loňský triumf obhájit Kateřina Loubková a titul Krušnowoman si odváží Jana Candrová. Již v prvním depu figurovala na první příčce a během cyklistiky předvedla parádní výkon, se kterým by se neztratila ani v mužském závodě.

Muži:
1. Karel Zadák REALIZ Sport Team 3:39:02
2. Petr Soukup TOP09 3:44:18
3. Rudolf Cogan TOP09 3:44:18
4. Tomáš Martínek Triexpert team 3:50:07
5. Jindřich Král Loko Nymburk 3:50:31

Ženy:
1. Jana Candrová B&H Triatlon ČB 4:16:30
2. Kateřina Loubková TT Cyklorenova Cvikov 4:38:07
3. Ivana Loubková TT Cyklorenova Cvikov 4:44:57

výsledky zde

 
nejlepší muži


nejrychlější ženy


...a dobře naladěný Milda Bayer


Hodnocení:
Přečteno 999x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár