Češi s medailovými ambicemi na MS v zimním triatlonu

10.03.2004 -
Zimní triatlon zakončí svojí letošní pouť od Tater přes Vysočinu a Pyreneje tam, kde začala, v Alpách. Mistrovství světa se koná 13. března opět ve Švýcarsku, stejně jako lednové mistrovství Evropy. Čeští reprezentanti letos potvrzují závod od závodu příslušnost ke světové špičce. Nejčerstvější výsledky Světového poháru ve španělském Candanchu hovoří samy za sebe. Šárka Grabmüllerová a Ota Kobr zvítězili a naznačili, kam náš zimní triatlon míří. To by měl ukázat právě závěrečný podnik letošního seriálu, kterým je MS ve švýcarském Wildhausu. (ČSTT)
Zimní triatlon zakončí svojí letošní pouť od Tater přes Vysočinu a Pyreneje tam, kde začala, v Alpách. Mistrovství světa se koná 13. března opět ve Švýcarsku, stejně jako lednové mistrovství Evropy. Čeští reprezentanti letos potvrzují závod od závodu příslušnost ke světové špičce. Nejčerstvější výsledky Světového poháru ve španělském Candanchu hovoří samy za sebe. Šárka Grabmüllerová a Ota Kobr zvítězili a naznačili, kam náš zimní triatlon míří. To by měl ukázat právě závěrečný podnik letošního seriálu, kterým je MS ve švýcarském Wildhausu.
Zatím nejpočetnější výprava našich sportovců v historii této mladé, progresivní disciplíny ve světě multisportů, nemohla obsahovat nikoho lepšího. Oba zkušené vítěze ze Španělska doplňují dvojnásobná mistryně republiky Petra Letenská a vicemistr Jiří Žák spolu s Pavlem Jindrou a Leošem Roušavým. Žhavými želízky v boji o světové medaile budou bezesporu junior Stanislav Groh a naše ambiciózní ženy, které doplní ve štafetě Gábina Loskotová. Vedoucími výpravy jsou Jiří Chaloupka a Ivo Grabmüller. Závodit se bude na obtížných alpských tratích, ale skvělá forma nejzkušenějších a profesionální přístup ostatních závodníků by měly být zárukou kvalitních výkonů.
Hodnocení:
Přečteno 144x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu