Krňávek na MS zařízl Ospalého. Švarc skončil 5. v K23

3.09.2006 -
Rovnice o jedné neznáme je již vyluštěna! V mužích si titul mistra světa odváží Brit Tim Don, který nechyběl v rozhodujícím úniku na kole. V ženách zvítězila Australanka Emma Snowsill. Naši reprezentanti nezklamali. V kategorii ELITE dosáhl nejlepšího výsledku Martin Krňávek 17.místem. V K23 se Přemek Švarc po skvěle vystupňovaném závěru prodral na vynikající 5.místo.
Mistrovství světa se stalo právem závodem sezóny
 
85 nejlepších triatlonistů planety přijelo poměřit své síly na MS do Lausanne. Podívaná to byla vskutku vzrušující. Z vody se jako první vynořil Američan Andy Potts časem 17:14. Martin Krňávek figuroval na 30. pozici se ztrátou 30 sekund. Filip Ospalý si nedokázal vydobýt lepší pozici než 43. avšak jeho ztráta 38 sekund hovoří o neskutečné vyrovnanosti startovního pole.

Jak je zvykem na závodech SP se na začátku cyklistiky netaktizuje a jede se na doraz. Proto v prvním kole jezdili skupinky rozdrobené. Ve druhé se pohyboval Martin Krňávek a ve třetí Filip Ospalý. Grupa Martina Krňávka brzy docvakla vedoucí závodníky vesměs složená z excelentních plavců, které bez úspěchu mocně popoháněl vpřed olympijský vítěz Hamisch Carter. Tento okamžik se mohl stát skupince Filipa Ospalého osudným. Naštěstí pro něj tempo trochu polevilo a  pole se sjelo do velkého kompaktního balíku.

Poté se nabízela famózní podívání. Neustále někdo nastupoval  a v kopcích udávali tempo největší favorité.  Zhruba na 23 km v jednom z táhlých stoupání se od hlavního pole odpoutala 9-ti členná grupa, ve které nechyběl například vládce Evropy Belaubre, olympijský vítěz Carter, Riederer, Marceau... Zprvu nevinný trhák se stal osudným pro celý průběh závodu. To vytušil Angličan Tim Don a z hlavního pole se dokázal neuvěřitelným sólo způsobem dotáhnout na špici, kde se poctivě spolupracovalo. Náskok na hlavní balík, včetně našich dvou reprezentantů, tak začal nepatrně narůstal.

Vedoucí závodníci si do depa přivezli více jak minutu k dobru a bylo jasné, že o titulu mistra světa se rozhodne právě z těchto závodníků.

Od nich se po úvodních běžeckých metrech  odpoutal Tim Dom, následován Hamishem Carterem a Fredem Belaubrem. Dom a Carter běželi bok po boku polovinu trati. Avšak svůj den měl Angličan, kterému se od olympijského vítěze podařilo odpoutal a nasadil k fantastickému trháku. Již 500m před cílem běžel v ruce s britskou vlajku a bylo zřejmé, že nový MISTR SVĚTA 2006 bude právě Tim Dom. Druhé místo uhájil Hamish Carter před mocně dotahujícím se Fredem Belaubrem. 

Martin Krňávek se celých 10 km pohyboval okolo 15.místa a do cíle doběhl na velmi slušném 17.místě. Ospalý začal dobře, ale s přibývajícími kilometry nabíral ztrátu  a skončil na 37.místě. Útok na první desítku se tak závodníkům Ekol týmu nezdařil.
muži:
1.Tim Don (GBR) 1:51:32
2.Hamish Carter (NZL) 1:51:49
3.Frederic Belaubre (FRA) 1:52:12
17.Martin Krňávek (CZE) 1:53:47
37.Filip Ospalý (CZE) 1:56:38


Australanka Snowsill porazila Portugalku Fernandes
 
V neoprenech odstartovalo  75 triatletek do studených vod Ženevského jezera. 1500m zvládla nejrychleji Američnaka Laura Bennet za 19:02. Lenka Zemanová si vydobyla skvělou 14.pozici a z vody lezla se ztrátou 9 sekund.  Vendula Frintová se plavecky trápí a MS nebylo výjimkou. Po plavání figurovala na 61.místě a zaostala 1:21 na čelo.

Po úvodních cyklistických kilometrech se na špici vykrystalizoval 26-ti členný balík se všemi favoritkami včetně naší Lenky Radové-Zemanové. Druhý balík, ve kterém se po celých 40 km pohybovala Vendula Frintová přijel do depa se ztrátou 3 minut.

Na běhu se tak mohl uskutečnit očekávaný souboj mezi Portugalkou Fernades a Australankou Snowsill. Depo vyšlo lépe prvně jmenované. Avšak Australanka se brzy dotáhla na čelo a ihned zaútočila. Vypracovala si tak na Portugalku nepatrný náskok a začala nepatrně vzdalovat. To se později ukázalo jako rozhodují okamžik závodu. V cíli si tak Emma Snowsill mohla s komfortním náskokem vychutnat pocity z vítězství na MS. Druhá skončila Fernandes a třetí Australanka Abram.

Lenka Radová-Zemanová, i když měla skvělou výchozí pozici na běh nedokázala se prodrat vpřed a skončila na 20.místě. Vendula Frintová na běhu mocně dotahovala na soupeřky z prvního balíků avšak v cíli se musela spokojit s konečným 28.místo.

ženy:
1.Emma Snowsill (AUS) 2:04:03
2.Vanessa Fernandes (POR) 2:04:48
3.Felicity Abram (AUS) 2:05:14
22.Lenka Zemanová (CZE) 2:07:48
28.Vendula Frintová (CZE) 2:09:51


Švarc se blýskl 5.místem na světe!

Do závodu K23 nenastoupila ani jedna z českých závodnic. V mužích K23 jsme měli dvojí zastoupení zásluhou Jana Jaňoura a Přemka Švarce. Plavání se lépe vydařilo Švarcovi - 17.místo 17:57, Jaňour - 38. pozice 18:37.

Při cyklistice se naši závodníci pohybovali ve druhém balíku. Na sólo jízdu se vydali dva odvážlivci Rus Vasiliev a Brit Clarke. Za nimi se pole sjelo do 30-ti členného balíku včetně Švarce a Jaňoura.

Avšak na běhu se z českého pohledu začaly dít nevídané věci. Ihned od začátku se naši dva zástupci drželi ve skupince bojující o první desítku. S přibývajícími kilometry se začala rozpadat a na metě 5 km figuroval Švarc na 8. a Jan Jaňour na 12. místě. Tempo Švarce neuvadalo a dokázal se dotahovat na závodníky před ním. 2,5km před cílem figuroval Švarc na 6.místě Jaňour na 11. V cíli byl jako první Brit Clarke a na pátém místě se po skvěle vystupňovaném závěru objevil Přemek Švarc. Dosáhl tak nejlepšího výsledku z české výpravy. Jan Jaňour nakonec dosáhl vysněné  TOP10 a skončil taktéž na vynikajícím 10.místě!

1.Wiliam Clarke (GBR) 1:57:31
2.Nathan Cambell (AUS) 1:58:08
3.Dan Wilson (AUS) 1:58:25
4.Ivan Vasiliev (RUS) 1:58:59
5.Přemysl Švarc (CZE) 1:59:08
10. Jan Jaňour (CZE) 2:00:16


Hlavní balík, ve kterém nechyběli oba čeští zástupci


V neuvěřitelně nabité konkurenci je 17.místo Martina Krňávka na MS úspěch.


Olympijský vítěz Hamish Carter se musel spokojit s druhým místem


Vítězný muž Tim Don. Britové si že všech mužských kategorií odváží zlaté medaile!


Start žen


Vítězná Emma Snowsill přepsala historii. Potřetí se stala mistryní světa


archív, Přemek Švarc


 

 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jaňour a Zemanová hodnotí své výkony na MS
Přečteno 699x

Komentáře

díky Reagovat
super výsledek Reagovat
super Reagovat
ani korunu Reagovat
Re: ani korunu Reagovat
Re: Re: ani korunu Reagovat
Re: Re: Re: ani korunu Reagovat
Re: Re: Re: Re: ani korunu Reagovat
Re: Re: Re: ani korunu Reagovat
obrovská gratulace Reagovat
Díky za gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka