Junioři mají MS za sebou. Soukup skončil 35., Vašinová 64.

2.09.2006 -
Junioři z celého světa mají závod sezóny za sebou. Mistři světa jsou Brit Brownlee a Kanaďanka Sweetland. Narychlo povolaný Petr Soukup za Kubínka nezklamal a finišoval na 35. pozici. Terezu Vašinou potkal na trati cyklistiky pád a dokončila na 64.místě.
Za ranního rozbřesku se 100 juniorů v neoprenech vrhlo vstříc 750 m v Ženeveském jezeře. Nejrychlejší byl Francouzský triatlet Vincetn Luis časem 8:46. Petr Soukup, jediný zástupce z ČR, vylézal z vody na 51. místě  a s přijatelnou ztrátou 49 sekund.

Na kole se ihned propracoval do druhého balíku, který se celou cyklistiku pohyboval za vedoucí grupou s 20-ti sekundovou ztrátou.

Na 5-ti kilometrovou porci běžeckých kilometrů vybíhal Soukup ze 36. pozice a se slibnou  ztrátou 37 sekund na čelo. Do cíle doběhl na konečném 34.místě.  Závod vyhrál Brit Alistair  Brownlee.

A jakých postřehů si všiml Tomáš Klíma, člen výpravy na MS. „Letošní mistr Evropy Francouz Raphael skončil po nevýrazném běhu až 14. Zklamal mě i loňský mistr světa Američan Duplynski z USA, jezdil až ve třetím balíku. Avšak na běhu  předvedl neuvěřitelný výkon a dokázal se prodrat na 23.pozici.“

junioři:
1. BROWNLEE Alistair (GBR) 59:03
2. BRUKHANKOV  Alexander (RUS) 59:16
3. SILVA Joao (POR) 59:24
35.SOUKUP PETR(CZE) 1:01:19
kompletní výsledky zde

V juniorkách se na startu sešlo 68 závodnic z celého světa. Reprezentantka z ČR Tereza Vašinová po plavání figurovala na 57.pozici se ztrátou 1:33 na čelo.

Na špici závodu se utvořila skupinka čtyř závodnic, která si přivezla náskok 10 sekund  do depa. Vašinovou potkal na trati pád a na běh vybíhala se ztrátou 8:45.

Mistryní světa se pro rok 2006 stala  Kanaďanska Kirsten Sweetland, která byla jednou ze čtyř závodnic na špice cyklistiky. Tereza Vašinová  skončila na nelichotivé 64.příčce.