Až ve finiši rozhodl Pejsar o svém vítězství!

7.08.2006 -
Za deštivého počasí pokračoval v Táboře další závod ČP. V kategorii mužů, se o drama postaral Martin Pejsar, který v posledních desítkách metrů dokázal smazal náskok z cyklistiky Jana Jaňoura a obhájil tak své loňské vítězství. V ženách zvítězila způsobem start cíl Jana Jiroušková.
Pejsar skvěle nečasoval stíháčku na Jaňoura
Za mohutné průtrže mračen odstartovali v odpoledních hodinách hlavní závody mužů a žen. Po rovinatých závodech ČP, čekala na závodníky příjemná změna cyklistické části, kde o pořádně kopce nebyla nouze.

Ve vodách Jordánu udával plavecké tempo Pavel Paták. Po 1500m mu čip zaznamenal nejrychlejší čas. Do náročného výběhu k depu mu na záda dýchal Jaňour, Hampejs, Mužíček, J.Pejsar ,Slovák Jurkovič Brynda a na chvostu této skupinky se objevil i Martin Pejsar. Po pár vteřinách se z vody vynořila druhá grupa s dalšími aspiranty na přední příčky. Namátkou ve složení Bureš, Láník, Wainer...

Hned v prvním kopci se  do pedálů opřel kvalitní cyklistika Jarda Brynda, kterému dokázal sekundovat pouze závodník Ekol teamu Jan Jaňour. Když si vytvořili menší náskok proběhl mezi závodníky rozhovor. „Nabídl jsme Honzovi, aby klidně střídal rychleji, že mu závod odtáhnu, ale pod podmínkou, že musí vyhrát. Oceňuji totiž, když se někdo  pokouší o aktivní cyklistiku a spolupracuje. Honzovi jsme vítězství moc přál, už dlouhodobě prokazuje zlepšování výkonnosti,“ ocenil Brynda.

Tato dvojice si přivezla do depa náskok necelých 2 minut.  Za nimi se přiřítil balík ve složení Pejsar, Bureš, Hampejs, Wainer, Paták, Jurkovič, bratři Pospíchalové a Münster. 

Po menším zaváhání v depu se na první pozici ihned prodral Jaňour před Bryndu. Ze skupiny za ním doslova vystřelil Martin Pejsar, který se chtěl pokusit o nemožné a smazat svoji ztrátu. Jaňour nechával na běhu všechny síly.Uvolněným krokem se Martin Pejsar na sedmém kilometru propracoval na druhé místo a zdálo se, že Jaňour dokáže náskok uhájit.  Poté však začal neuvěřitelně stupňovat tempo Pejsar, kterého fanoušci E-ON teamu hnali vpřed. 150 m před cílem doslova prolétl kolem Jaňoura, který už neměl síly zareagovat a obhájil své loňské vítězství. „První polovinu běhu jsme šel hodně takticky. Poté jsem začal stahovat a nakonec to vyšlo. Bylo to o hodně těžší něž v loňském roce. Musím poděkovat divákům. Byli fantastičtí. Hnali mě vpřed a neustále hlásili mezičasy,“ dodával Pejsar s radostí v hlase. Třetí skončil Brynda, který uhájil náskok po kole. O čtvrté a páté místo se mohutně finišovalo mezi Burešem a Slovákem Jurkovičem. Větší rychlost dokázal v cílové rovince vyvinout Petr Bureš.


Vodičková byla ve čtvrtek minutu v bezvědomí

Na start žen se postavila Radka Vodičková s nepříjemným zraněním. „Ve čtvrtek po plaveckém tréninku jsem se protahovala v páře a natáhla jsme si sval na krku tak nepříjemně, že jsme dokonce omdlela.“  Minutu ležela v bezvědomí a skončila v nemocnici. „Doktoři  si mě tam chtěli nechat do středy, ale podepsala jsme revers a při rozklusání před závodem jsme se rozhodla, že se závodu zúčastním,“

Své skvělé plavecké kvality prokázala Jana Jiroušková, která se záhy po startu odpoutala od zbytku startovního pole a náskok na dvojici Kolomazníková, Vodičková neustále zvyšovala. Jirouškové náročné cyklistická tratě vyhovují a novou podobu si nemohla vynachválit. Celé kolo si odjela za své a do depa si přivezla velmi slibný náskok. Kolomazníková ze začátku spolupracovala s Vodičkovou, ale zřejmě chladné počasí způsobilo, že si Eva paradoxně přivodila podobné svalové zranění jako její soupeřka a závod musela vzdát. Do depa přijela osamocená jak druhá Vodičková, tak i třetí Fanturová.

Skvěle běžící Jiroušková nenechala nikoho na pochybách a doběhal si pro vítězství. Druhá Radka Vodičková běžela dokonce vetší část běhu s ortopedickou bandáží kolem krku. „Chtěla jsem s ní jet i kolo, ale nešla mi zapnout cyklistická přilba, a tak jsem si ji vzala alespoň na část běhu,“ dodala strastiplně Radka. Třetí doběhla Lenka Fanturová.

A jak hodnotí své vystoupení nejlepší žena? „Myslela jsme si, že do Tábora dorazí Evík Nováků a závod odjedeme spolu, ale bohužel,“dodala ke své sólo jízdě. A jsou v plánu nějaké zahraniční starty? „Kvůli nedostatku financí jsme musela oželet start na SP v Maďarsku, takže pojedu až mistrovský závod ve Varech. Bohužel velkou čáru přes rozpočet mi způsobila neúčast na ME. Pár sponzorů mě odřeklo a sezóna se značně zkomplikovala. Ale minulý týden jsme závodila v Mnichově na Bundeslize, kde jsme skončila čtvrtá,“dodala s úsměvem.
 

Kolomazníková s Vodičkovou vylézali se ztrátou 46 sekund na Jirouškovou
 

nejrychlejší plavci Paták, Jaňour, Hampejs
 

druhý balík, který se vynořil z vody...
 

Brynda s Jaňourem odjeli takřka celé kolo v úniku.
 

příjezd do depa...
 

Jana Jiroušková. Oranžové brýle k ní už neodmyslitelně patří :-)
 

Tak s takovou ortopedickou bandaží absolvovala Radka Vodičková převážnou část běhu. 
V závěru ji musela odložit. Začali ji totiž dusit 
 

Jan Jaňour vbíhá do posledního kola stále ze solidním náskokem...
 

Jan Wainer má jedinou taktiku. Od startu do cíle jít na krev. Na běhu ho při stíhačce
 favoritů potkala krize. "Nikdy jsme to nezažil, během 3 kroků jsem musel zastavit," říkal v cíli.
 Brzy se však zmátořil a skončil na 6.místě.
 

Neuveřitelné!!! Martin Pejsar dokázal smazat náskok Jana Jaňoura. Vrátil mu tak
porážku ze závodu v Poděbradech
 

nejrychlejší žena Jana Jiroušková
 
 
 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Závody olympijských nadějí
Pejsar plánuje profi kariéru a stále věří v účasti na OH
Pejsar si zajistil profesionální podmínky. OH jsou o kousek blíž
Přečteno 785x

Komentáře

Upřesnění Reagovat
to se cení Jardo!!!!! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.