Triatlonisté jedou kolem světa

3.09.2005 -
Praha - Podzimní finále sezony čeká nejlepší české triatlonisty. V pondělí odlétá první část výpravy na turné daleko na východ a do Pacifiku. Už ve čtvrtek se v japonském Gamagori postaví na start MS v aquatlonu, kombinaci běhu a plavání, Lenka Radová a Jan Jaňour. Aquatlon bývá tradiční rozcvičkou před mistrovstvím světa na olympijských tratích.
Praha - Podzimní finále sezony čeká nejlepší české triatlonisty. V pondělí odlétá první část výpravy na turné daleko na východ a do Pacifiku.

Už ve čtvrtek se v japonském Gamagori postaví na start MS v aquatlonu, kombinaci běhu a plavání, Lenka Radová a Jan Jaňour. Aquatlon bývá tradiční rozcvičkou před mistrovstvím světa na olympijských tratích.

V sobotu se jede v místě, kde bývají pravidelně Světové poháry, kategorie do 23 let. Kromě Jaňoura tady má vysoké, až medailové ambice Vendula Frintová. Doplňkově pojede i o den později v hlavním závodě elite spolu s Radovou a zkušenou Renatou Berkovou. Mezi muži budou reprezentovat Filip Ospalý, Martin Krňávek a na divokou kartu Jan Řehula, který pracuje půl roku jako trenér v Koreji. "Nevyšla Evropa, snad vyjde svět," prohlásil Filip Ospalý, vítěz letošního Světového poháru v Hamburku.

V juniorech se představí ještě Michal Francke a Jiří Hampejs.
Z MS Češi dosud medaili nepřivezli. "Přeju ji každému, kdo se poctivě představoval. Ale nezapomeňte, že se 60 nejlepších triatlonistů na světě uchází o pouhé tři kousky," říká kouč Jiří Seidl.

Výprava se pod jeho vedením pak přesune do Pekingu na Světový pohár. V dějišti příští olympiády to bude první vrcholný podnik v olympijském sportu. "Ale počítáme, že tratě se ještě mohou změnit," vypráví Filip Ospalý. "Prezident ITU McDonald je chce upravit podle přání nás, závodníků."

V Pekingu jsou přihlášeni Ospalý, Krňávek, Řehula, Berková, Radová a Frintová. Na vlastní náklady by měl dorazit vítěz Českého poháru Martin Pejsar.

Závodní hattrick pro dvojici Ospalý a Frintová dokončí o týden později mistrovství světa v duatlonu v australském Newcastlu. Oba uspěli na jaře na mistrovství Evropy - Ospalý stříbro a Frintová zlato - a mohou úspěšně zakončit letošní rok.

"Chceme se pokusit o co nejlepší výsledek na všech frontách. To náš triatlon teď potřebuje nejvíc. Ani duatlon ve světě nezaznamenává ústup z pozic," říká kouč Jiří Seidl, sám bývalý reprezentant, který se účastnil mj. i duatlonového MS v Tasmánii v roce 1995.
Finanční podporu svazu ze státního rozpočtu na náročnou cestu přinese umístění do 8. a do 16. místa.
Hodnocení:
Přečteno 46x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.