Tři (triatlonisté) z jednoho města proháněli Evropu

22.08.2005 -
Lausanne (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Plzeňská zástava opět zavlála na evropském triatlonovém poli. Tři reprezentanti z tradiční bašty hájili české barvy v jednom z nejtěžších šampionátů poslední éry. Renesanční dívka Lenka Radová skončila šestá - to je druhý nejlepší individuální výsledek české ženy v historii. Pátá byla opět ona před dvěma lety v Györu.

Lausanne (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Plzeňská zástava opět zavlála na evropském triatlonovém poli. Tři reprezentanti z tradiční bašty hájili české barvy v jednom z nejtěžších šampionátů poslední éry.

Renesanční dívka Lenka Radová skončila šestá - to je druhý nejlepší individuální výsledek české ženy v historii. Pátá byla opět ona před dvěma lety v Györu. „Ale tenhle letošní výsledek stavím výš. Byly těžší tratě a větší konkurence,“ porovnává. „Poprvé jsem zajela v takových kopcích, až jsem byla sama ze sebe překvapená.“

Cyklistickou přípravu ladila drsně - na středeční Lopatárně s kluky. „No, řežeme se tam pěkně,“ směje se. „Jezdí se průměry okolo šestačtyřiceti.“ Lausannské kopce ale zdolala bez potíží spolu s Janou Jirouškovou. A v běhu bojovala statečně ve skupince až do cílové rovinky - kde spurtovala jako druhá.

Droboučké postavičky Lenky Radové a Petra Bureše srší energií jako klubko hadů. Oba udávali tón zábavy v týmovém mikrobuse, skvěle bojovali na trati a ještě se stihli mezi tím naučit do školy.

Pro Petra Bureše byla evropská premiéra obrovským zadostiučiněním. Po dvouleté pauze za „podivný“ dopingový případ se dokázal vrátit v luxusní cyklistické formě. „Poznal jsem lidi okolo sebe,“ vzpomene na krušné období.

Zaplaval na hranici možností. „Ale ještě kousek chyběl. Kdybych se chytil prvního balíku, vydržel bych v něm a mohlo to vypadat ještě líp,“ tvrdí sebevědomě nejmenší muž mistrovství. Doběhl 32. v polovině výsledkové listiny, jako druhý z Čechů.

A úplně spokojený bude, až mu přijde negativní výsledek z jarní dopingové kontroly. Po sezoně se chystá vyrazit za studiem do Německa. „Ale trénink stihnu, to se nebojte,“ hrozí soupeřům.

Jen zkušená Lucie Zelenková odjížděla z olympijského města posmutněle. Přitom v plavání - jako tradičně - čeřila vodu na špici. „První kopec jsem držela v pohodě, jenže v tom druhém, hned po sjezdu, jsem odcházela,“ popsala příčiny 29. příčky, páté od konce z těch, co vydrželi až do finiše.

Účastnice loňské olympiády v Aténách tak nejspíš přijde o mistrovství světa v Japonsku. „Ale přes zimu se chystám do světa. Volím mezi Jižní Afrikou a Austrálií. Chci pořádně trénovat a taky něco poznat,“ těší se velká světoběžnice.
TOMÁŠ NOHEJL

Hodnocení:
Přečteno 46x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka