Olympijští mistři z Plzně: Potřetí Ospalý, podruhé Radová

19.06.2005 -
Plzeň - Filip Ospalý a Lenka Radová jsou novými králi českého triatlonu. V nedělním parnu získali tituly na nádvoří Plzeňského pivovaru po absolvování klasických olympijských distancí 1,5 - 40 - 10. Domácí Radová získala rozhodující náskok už v úvodním plavání v Boleveckém rybníku. Naopak Ospalého tam kolize málem připravila o něději.
Plzeň - Filip Ospalý a Lenka Radová jsou novými králi českého triatlonu. V nedělním parnu získali tituly na nádvoří Plzeňského pivovaru po absolvování klasických olympijských distancí 1,5 - 40 - 10.
Domácí Radová získala rozhodující náskok už v úvodním plavání v Boleveckém rybníku. Naopak Ospalého tam kolize málem připravila o něději. V depu po výlezu z vody namotal plavecké brejličky do kola a ztratil půl minuty. „Díky Daňkovi a Jaňourovi jsme to však brzy dotáhli," oddechl si.
Radová už den před startem vymyslela taktiku s plzeňskou plaveckou specialistkou Novákovou. „Věděli jsme, že jsme na tom obě ve vodě líp. Spolupracovali jsme a udělali si náskok. I když Evina pak v běhu trošku zaostala, měla za sebou těžký závod minulý týden ve Žďáru," vysvětlila Radová. V běhu už jen hlídala pozici. „Užívala jsem si to. Na domácí trati se objevilo plno fanoušků, to jsem ani nečekala.“
V cyklistické části na hlavním tahu Plzní se hodně taktizovalo, velké skupiny jezdily pohromadě. Rozhodovalo se až v běhu.
Ospalý se dlouho honil s týmovým kolegou Krňávkem. „Nastupovali jsme si, byl to boj na férovku, na řeči nezbyl čas," říkal. Ospalý má lepší finiš, proto víc útočil Krňávek. Až v posledním kilometru lehce odskočil Ospalý a doběhl si pro svůj třetí titul. Získal ho krátce před přeložením disertační práce na Ekonomicko-správní fakultě v Brně. „I tenhle papír se počítá," zasmál se.
Bronz získal Martin Pejsar, loňský vítěz Českého poháru.
Mezi ženami se dotáhla až na stříbro velezkušená Renata Berková, třetí příčku vybojovala výtečným během Vendula Frintová, evropská šampionka v duatlonu. Už ve vodě nabrala velkou ztrátu, kterou stahovala jen za cenu výjimečného vypětí. Brněnské Olympo tak má pět z šesti hlavních medailí.
Ospalého čeká odpočinek, pak až Světový pohár v Salfordu koncem července. Radová letí do Koreje na Světový pohár B-kategorie. „Snad se podaří sebrat dost bodů do světového žebříčku.“
Čtvrtým závodem série domácího poháru je mistrovství republiky ve sprintu 9. 7. v Praze.
Kompletní výsledky a průběžné pořadí Českého poháru na www.triatlon.cz.
Mistrovství ČR v olympijském triatlonu (1,5-40-10): Muži: 1. Ospalý 1:43:48, 2. Krňávek (oba Olympo Brno) -24, 3. M. Pejsar (Kovosvit Tábor) - 1:17, 4. Bureš (Acis Plzeň) -1:49, 5. Daněk (Olympo) -2:36, 6. Wainer (T-line Louny) -2:41, 7. Láník (JPK Axis Jihlava) -2:50, 8. Brynda (Labe tri klub) -3:05. Ženy: 1. Radová 1:57:23, 2. Berková -1:15, 3. Frintová (oba Olympo) -2:21, 4. Trnková (Sportprestiž) -4:13, 5. Vodičková (Bižuterie Jablonec) -4:49, 6. Nováková (Slávia Plzeň) -5:56.
Tomáš Nohejl
 
Hodnocení:
Přečteno 34x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.