ČP v triatlonu: Premiéra pro Krňávka a Vodičkovou

30.05.2005 -
Jablonec - Zajímavý průběh a bohatou účast nabídl první díl seriálu Českého poháru v triatlonu. Okolo jablonecké přehrady ho sledovalo víc dva tisíce diváků, víc než ligové fotbaly... Vítězství vybojoval olympijský reprezentant Martin Krňávek z Olympa Brno a domácí závodnice, nadějná Radka Vodičková. „Závod se mi moc líbil, jsem rád, že jsem se tady ukázal,“ říkal Krňávek v cíli

Jablonec - Zajímavý průběh a bohatou účast nabídl první díl seriálu Českého poháru v triatlonu. Okolo jablonecké přehrady ho sledovalo víc dva tisíce diváků, víc než ligové fotbaly...
Vítězství vybojoval olympijský reprezentant Martin Krňávek z Olympa Brno a domácí závodnice, nadějná Radka Vodičková.
„Závod se mi moc líbil, jsem rád, že jsem se tady ukázal,“ říkal Krňávek v cíli a nesmutnil ani proto, že rozbil pohár pro vítěze. Doma závodí jen výjimečně, tentokrát to byla generálka na víkendový Světový pohár v Madridu. „Doufám, že loňské zážitky, kdy jsem se na závodech svěťáku ploužil do cíle čtyřkovým tempem budou letos zapomenuty," dodal Krňávek, který se na podzim podrobil operaci achillovky.
Voda v jablonecké přehradě měla nečekaným dvacet stupňů, na startu bylo celkem téměř 250 závodníků všech kategorií.
Plaveckou část odtáhl Polák Jaskolka, který se ukázal loni únikem na evropském šampionátu ve Valencii. Krňávek se vezl, ale pak ukázal převahu. Ve finiši si doběhl pro třetí stupeň vítězů Martin Pejsar, obhájce celkové prvenství v poháru, který v zimě změnil klubový dres. Předstihl i nový objev Jana Čelůstku, který trénuje pod vedením Petra Vabrouška.
Ženám jasně dominovala Radka Vodičková. „Jsem ráda, že jsem si vyzkoušela pořádný plavecký start,“ těšilo jí. Ženské pole utvořilo v tuzemsku nevídaných 26 závodnic. Vodičková stačila na kole i dobrým mužům. „Krňávkovi jsem uvisela jen pětset metrů,“ smála se. Polská družina ji pronásledovala jen s uctivým odstupem.
Vodičková prožívá úspěšné období. V únoru byla vyhlášená nejlepší duatlonistkou roku. Před týdnem odmaturovala a vyhrála pohárovou Xterru v Liberci. Na mezinárodní scénu se ale drobná dívenka chystá postupně. Její trenér Hudák ji vyjednal prozatím sérii startů v Číně. „Odjedu tam po příjimačkách na vysokou školu,“ prozradila.
Český pohár pokračuje v neděli v Poděbradech.

První závod Českého poháru - sprint Jablonec nad Nisou (0,75 - 20 - 5): Muži: 1. Krňávek (Olympo Brno) 57:41, 2. Jaskolka (Polsko) -33, 3. Pejsar (Kovosvit Tábor) -1:25, 4. Čelůstka (Author Tufo) -1:26, 5. J. Jaňour (Olympo) -1:31, 6. Láník (JPK Axis Jihlava) -1:35. Ženy: 1. Vodičková (Bižuterie Jablonec) 1:04:38, 2. Pyttelová -3:22, 3. Bugdolová (obě Polsko) -3:49.

Tomáš Nohejl

Hodnocení:
Přečteno 54x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.