Výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT

12.05.2005 -
Ve dnech 6.-8. května 2005 se v Litomyšli uskutečnilo výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT. Cílem akce bylo sledování nejlepších závodníků žákovských kategorií ročníků nezařazovaných do systému sportovních center mládeže ČSTT, zjištění rozsahu a úrovně jejich sportovní přípravy v oddílech, provedení kontrolních výkonnostních testů a příprava na Závod olympijských nadějí v Maďarsku.(Valenta, Kabrhel)

Ve dnech 6.-8. května 2005 se v Litomyšli uskutečnilo výběrové soustředění žákovských kategorií ČSTT.

Cílem akce bylo sledování nejlepších závodníků žákovských kategorií ročníků nezařazovaných do systému sportovních center mládeže ČSTT, zjištění rozsahu a úrovně jejich sportovní přípravy v oddílech, provedení kontrolních výkonnostních testů a příprava na Závod olympijských nadějí v Maďarsku.

Pořádání této akce spadá pod trenérskou metodickou komisi ČSTT, kdy je snaha tento cílený typ podpory talentované mládeže zařadit natrvalo do období let 2005-2008.

Na základě výsledků v Českém poháru v roce 2004 a výsledků úvodního závodu ČP žáků v Praze Třebešíně bylo pozváno dvacet nejlepších závodníků všech ročníků mladšího a staršího žactva. Mladí sportovci absolvovali společné plavecké tréninky v krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě, běžecké v příměstském lesoparku a na dráze městského stadionu s umělým povrchem polytan a cyklistické pak na silnicích v okolí Litomyšle. Součástí soustředění byl výkonnostní test na 400 m v plavání a běhu na 2 km na dráze. Zde nejlepších výsledků dosáhli v plavání Roman Kaniščev 4:38 a Veronika Lauberová 5:16, v běhu pak Petr Schmier 6:26 a Tereza Bílá 7:22. Příprava probíhala pod vedením trenérů Zdenka Kabrhela, Martina Hotového a Marka Novotného, kterým patří díky za bezproblémové uspořádání akce. O lékařské zabezpečení mladých sportovců se starala MUDr. Vladimíra Bílá, která provedla i praktickou přednášku o zdravotní problematice sportovců a strečinku.

Pavel Valenta, předseda TMK ČSTT

Zdeněk Kabrhel, člen TMK ČSTT, vedoucí akce

Hodnocení:
Přečteno 106x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár