Valná hromada: Rozpaky

5.04.2005 -
Víkendová řádná Valná hromada Českého svazu triatlonu - která se konala teprve po půl roce od mimořádné říjnové - jen potvrdila, že několik lidí tu stále touží jen po osobním "vyřizování účtů" a nejde jim o pozitivní vývoj již tak dost zdecimovaného českého triatlonu. Žádné návrhy na zlepšení, jen jízlivá kritika kroků současného výkonného výboru pod vedením předsedy prof. Václava Bunce, který pracuje pět měsíců a snaží se narovnat mnoho problémů. Řadou destruktivních obstrukcí udivoval zejména Zdeněk Kubec, bývalý místopředseda svazu, (ČSTT)
Víkendová řádná Valná hromada Českého svazu triatlonu - která se konala teprve po půl roce od mimořádné říjnové - jen potvrdila, že několik lidí tu stále touží jen po osobním "vyřizování účtů" a nejde jim o pozitivní vývoj již tak dost zdecimovaného českého triatlonu.
Žádné návrhy na zlepšení, jen jízlivá kritika kroků současného výkonného výboru pod vedením předsedy prof. Václava Bunce, který pracuje pět měsíců a snaží se narovnat mnoho problémů.
Řadou destruktivních obstrukcí udivoval zejména Zdeněk Kubec, bývalý místopředseda svazu, který přivedl v devadesátých letech do českého triatlonu hodně peněz. V posledních letech se však dění aktivně nezúčastňoval a zajímal se jen o obratné vymanévrování z téměř třičtvrtimilionového dluhu, jehož větší část mu nakonec minulé vedení svazu odpustilo.
Valná hromada nepřijala zprávu předsedy, ani zprávu o hospodaření. Přestože v nich nenašla věcné chyby, jen do ní chtěla přidat nepravdivé údaje o příčinách vnitřního schodku, které ani audit nepotvrzuje. Proti byli mnozí z těch, jejichž finanční operace ve svazu jsou nyní cílem auditního řízení. Nebyla přijata ani drobná novela Stanov ČSTT. "Nepřijetí" však nic neřeší, jen naznačuje - nechceme společně pracovat.
VH v závěru také vyloučila ze svazu bývalého předsedu Jiřího Suchého a odmítla kompenzovat jeho soudní nároky. Suchý vede se svazem soudní spor o neplatnosti mimořádné valné hromady z roku 2003. Zásluhou odmítnutí návrhu výkonného výbrou kompenzovat Suchému maximálně 60 000 Kč, pokud splní své závazky vůči svazu, nyní svazu hrozí i předběžné opatření a obstavení účtů - tedy totální krach.
V pozadí zájmu tak zůstaly skutečně důležité otázky - bezproblémové zajištění průběhu Českého poháru, neboť stále se nenašel generální reklamní partner.
Došlo i ke dvěma personálním změnám. Po 16 letech skončil generální sekretář Václav Marek, který se ani nepřihlásil do konkursu na další období. Jeho nástupcem se stal vzděláním právník, později produkční u filmu a triatlonista Martin Stádník. Šéf komise reprezentace Radek Cingálek odešel za profesionálním angažmá do Koreje, na jeho místo byl kooptován bývalý altet, nyní vysokoškolský pedagog Josef Horčic.
Slabá účast necelých čtyř desítek delegátů a postupný odchod obyčejných členů, kteří přijeli ze zájmu sledovat dění, jen dokumentuje těžkou situaci českého triatlonu. V roce, kdy oslaví 25 let existence, je řada členů znechucena z funkcionářských půtek a jen s obavami očekává další vývoj.
 
 
Hodnocení:
Přečteno 93x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár