Ukončení smlouvy s BASKETBALEM SPORT s. r. o.

23.11.2004 -
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.(Ing.Karel Hotový, ČSTT)
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.

Dne 10.6.2004 byl TRIATLON CZ upozorněn, že v propozicích na závod v Brně byla zveřejněna reklama Jihomoravské energetiky, a.s., čímž byla hrubě porušena oborová exkluzivita podle smlouvy.

Dne 12.8.2004 bylo předáno upozornění, že totéž se stalo na závodě v Sokolově, pouze konkurenční firmou byl ČEZ a.s.

Dne 30.9.2004 bylo předáno upozornění, že na 6ti závodech ČP nebyla pro agenturu vyhrazena plocha na cílové pásce.
Všechna upozornění převzal a podpisem stvrdil jednatel TRIATLON CZ s.r.o generální sekretář svazu V. Marek.

Upozornění existuje údajně víc, nicméně tyto 3 mám v ruce. Nedostal jsem je bohužel ani od jednatele TRIATLON CZ, ani od bývalého vedení svazu. Dostali jsme je s předsedou ČSTT od jednatele Basketbalu sport s.r.o, pana Jiřího Hamzy na jednání s ním 12.11. v Brně.

Podle platné smlouvy ze dne 22.10.2003, jestliže není smlouva opakovaně plněna, může být smlouva ukončena s tím, že lze uplatnit smluvní pokutu 1,5 mil.Kč. Podle ústního projednání nebude Basketbal pokutu požadovat, nezaplatí však poslední letošní splátku 300.000,-Kč a od smlouvy odstoupí.

Pro svaz to má několik následků. Především i tak deficitní hospodaření roku 2004 skončí o dalších 300.000,-Kč v červených číslech a budeme muset hledat, a hlavně nalézt, nového partnera. A to nebude vůbec lehké. Bez existence tohoto partnera nelze v dohledné době vyhlásit další ročník ČP a ani vydat úplnou Soutěžní směrnici, protože je otazné co  budeme moci nabídnout jak pořadatelům, tak závodníkům za umístění.

Považuji za vhodné Vás o nastalé situaci informovat. Můžete si tak jednak udělat představu co VV v současné době řeší a jednak Vám to usnadní pochopení důvodů, které možná povedou k okleštěné variantně ČP 2005.

Budeme intenzivně pracovat na tom, aby nový partner byl nalezen. Souběžně spočítáme, co by si mohl svaz dovolit financovat ze svých, velmi omezených, volných příjmů a jaká by byla forma zajištění Českého poháru 2005. To vše v situaci, kdy budeme muset splácet půjčku, za pomocí které budeme závazky roku 2004. O její výši zatím nechci spekulovat,půjde však o více než 500.000,-Kč.

V žádném případě nepíši tuto informaci proto, že chci hledat jakési viníky. Jde mi o to, aby členská základna měla objektivní informace o stavu věcí triatlonových a mohla se případně zapojit do jejich řešení a pomoci najít cestu ven.

Ing.Karel Hotový, člen VV odpovědný za ekonomiku a marketink

Hodnocení:
Přečteno 77x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár