Ukončení smlouvy s BASKETBALEM SPORT s. r. o.

23.11.2004 -
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.(Ing.Karel Hotový, ČSTT)
V zastoupení VV ČSTT Vás informuji o tom, že se Basketbal sport s.r.o. rozhodl ukončit s ČSTT, zastoupený TRIATLON CZ s.r.o, smlouvu. Smlouva je uzavřena na 3 roky s opcí dále. V prvním roce platnosti, tedy v roce 2OO4, porušil ČSTT několikrát hrubým způsobem plnění smlouvy, na což byl písemně několikrát firmou BASKETBAL SPORT s.r.o upozorněn.

Dne 10.6.2004 byl TRIATLON CZ upozorněn, že v propozicích na závod v Brně byla zveřejněna reklama Jihomoravské energetiky, a.s., čímž byla hrubě porušena oborová exkluzivita podle smlouvy.

Dne 12.8.2004 bylo předáno upozornění, že totéž se stalo na závodě v Sokolově, pouze konkurenční firmou byl ČEZ a.s.

Dne 30.9.2004 bylo předáno upozornění, že na 6ti závodech ČP nebyla pro agenturu vyhrazena plocha na cílové pásce.
Všechna upozornění převzal a podpisem stvrdil jednatel TRIATLON CZ s.r.o generální sekretář svazu V. Marek.

Upozornění existuje údajně víc, nicméně tyto 3 mám v ruce. Nedostal jsem je bohužel ani od jednatele TRIATLON CZ, ani od bývalého vedení svazu. Dostali jsme je s předsedou ČSTT od jednatele Basketbalu sport s.r.o, pana Jiřího Hamzy na jednání s ním 12.11. v Brně.

Podle platné smlouvy ze dne 22.10.2003, jestliže není smlouva opakovaně plněna, může být smlouva ukončena s tím, že lze uplatnit smluvní pokutu 1,5 mil.Kč. Podle ústního projednání nebude Basketbal pokutu požadovat, nezaplatí však poslední letošní splátku 300.000,-Kč a od smlouvy odstoupí.

Pro svaz to má několik následků. Především i tak deficitní hospodaření roku 2004 skončí o dalších 300.000,-Kč v červených číslech a budeme muset hledat, a hlavně nalézt, nového partnera. A to nebude vůbec lehké. Bez existence tohoto partnera nelze v dohledné době vyhlásit další ročník ČP a ani vydat úplnou Soutěžní směrnici, protože je otazné co  budeme moci nabídnout jak pořadatelům, tak závodníkům za umístění.

Považuji za vhodné Vás o nastalé situaci informovat. Můžete si tak jednak udělat představu co VV v současné době řeší a jednak Vám to usnadní pochopení důvodů, které možná povedou k okleštěné variantně ČP 2005.

Budeme intenzivně pracovat na tom, aby nový partner byl nalezen. Souběžně spočítáme, co by si mohl svaz dovolit financovat ze svých, velmi omezených, volných příjmů a jaká by byla forma zajištění Českého poháru 2005. To vše v situaci, kdy budeme muset splácet půjčku, za pomocí které budeme závazky roku 2004. O její výši zatím nechci spekulovat,půjde však o více než 500.000,-Kč.

V žádném případě nepíši tuto informaci proto, že chci hledat jakési viníky. Jde mi o to, aby členská základna měla objektivní informace o stavu věcí triatlonových a mohla se případně zapojit do jejich řešení a pomoci najít cestu ven.

Ing.Karel Hotový, člen VV odpovědný za ekonomiku a marketink

Hodnocení:
Přečteno 80x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.