Poděbradská kolonáda určí nominaci na MEJ

6.06.2004 -
Nadcházející závod ČP v triatlonu juniorů, který se koná v Poděbradech určí jmenovité složení pro MEJ v TT. V letošním roce je pořadatelem MEJ švýcarské město Lausanne, mající bohaté zkušenosti s pořádáním vrcholných triatlonových akcí kterými jsou např. SP či MS. Pořadatelé připravili zcela nový cyklistický okruh se dvěma výjezdy a několika technicky náročnými pasážemi. Tuto „vysokou školu cyklistiky“ absolvují závodníci třikrát. Běžecká část je pokračováním (Jiří Seidl)
Nadcházející závod ČP v triatlonu juniorů,  který se koná v Poděbradech určí jmenovité složení pro MEJ v TT. V letošním roce je pořadatelem MEJ švýcarské město Lausanne, mající bohaté zkušenosti s pořádáním vrcholných triatlonových akcí kterými jsou např. SP či MS.  Pořadatelé připravili zcela nový cyklistický okruh se dvěma výjezdy a několika technicky náročnými pasážemi. Tuto „vysokou školu cyklistiky“  absolvují závodníci třikrát. Běžecká část je pokračováním navrženého scénáře náročnosti z cyklistiky a i když z části vede podél jezera je kopcovitá a první chvilka oddechu čeká na triatlety až za cílovou páskou.

ETU se svým rozhodnutím o hodnocení soutěže družstev (součet časů tří nejlépe umístěných závodníků z jednoho státu při soutěži jednotlivců) vrátila k modelu, který existoval již před několika lety. Z tohoto důvodu bylo nutno prostřednictvím generálního sekretáře ČSTT požádat ETU o přidělení dvou DK  pro ČR, abychom mohli být do soutěže družstev započítáni. Tyto DK nám byly přiděleny. V neděli se tedy mezi juniorkami i juniory rozhodne v každé kategorii o třech jménech pro MEJ. Jistotu startu má však pouze vítěz a vítězka závodu. Další budou muset počkat na rozhodnutí komise reprezentace a následně VV ČSTT o přidělení DK . V dobré se snad obrátí i požadavek o samostatný start juniorských kategorií, který zatím nedopadl na úrodnou půdu.  V každém případě by  nadcházející neděle měla být jedním z vrcholů domácí juniorské scény.

Hodnocení:
Přečteno 89x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.