Setkání s novináři před sezonou

30.04.2004 -
V příjemném prostředí restaurantu Clementinum v Praze se sešlo vedení Českého svazu triatlonu se sportovními novináři před ostrým startem domácí triatlonové sezony. Ta začne již v neděli 2. května tradičně duatlonem Českého poháru PRE v Šumperku, který je mistrovstvím České republiky i nominačním závodem pro mistrovství světa. Centrem závodu pro všechny kategorie bude náměstí Svobody, elita odstartuje ve 12.30 resp. 12.35 hodin. (ČSTT)
V příjemném prostředí restaurantu Clementinum v Praze se sešlo vedení Českého svazu triatlonu se sportovními novináři před ostrým startem domácí triatlonové sezony.

Ta začne již v neděli 2. května tradičně duatlonem Českého poháru PRE v Šumperku, který je mistrovstvím České republiky i nominačním závodem pro mistrovství světa. Centrem závodu pro všechny kategorie bude náměstí Svobody, elita odstartuje ve 12.30 resp. 12.35 hodin. Hlavní kategorie čekají trati 5,8 km běhu, 25 km cyklistiky a 3,6 km běhu.

Ve středu 5. května odcestuje výprava reprezentantů na mistrovství světa do Funchalu na Madeiře, v nominaci jsou Filip Ospalý, Martin Krňávek, Jan Řehula, Michal Daněk, Lenka Radová, Renata Berková, Lucie Zelenková, Tereza Macel a v kategorii K23 bude startovat Vendula Frintová. S týmem cestují koordinátor seniorské reprezentace Jiří Jelínek a lékař reprezentace, ortoped Vojtěch Havlas. Dokument ze šampionátu připraví ČT.

Světový šampionát na Madeiře je klíčový pro účast závodníků na olympijských hrách v Aténách – je posledním bodovaným závodem pro OH 2004, navíc první tři závodníci si vybojují přímý start v Aténách bez ohledu na dosavadní bodové zisky. Jak ale zdůraznil na tiskové besedě Jiří Jelínek, pokud některé státy nevyšlou do Atén plný počet závodníků, na něž mají nárok, ke slovu se dostanou diplomatická jednání o startu náhradníků.

Hodnocení:
Přečteno 102x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl