Setkání s novináři před sezonou

30.04.2004 -
V příjemném prostředí restaurantu Clementinum v Praze se sešlo vedení Českého svazu triatlonu se sportovními novináři před ostrým startem domácí triatlonové sezony. Ta začne již v neděli 2. května tradičně duatlonem Českého poháru PRE v Šumperku, který je mistrovstvím České republiky i nominačním závodem pro mistrovství světa. Centrem závodu pro všechny kategorie bude náměstí Svobody, elita odstartuje ve 12.30 resp. 12.35 hodin. (ČSTT)
V příjemném prostředí restaurantu Clementinum v Praze se sešlo vedení Českého svazu triatlonu se sportovními novináři před ostrým startem domácí triatlonové sezony.

Ta začne již v neděli 2. května tradičně duatlonem Českého poháru PRE v Šumperku, který je mistrovstvím České republiky i nominačním závodem pro mistrovství světa. Centrem závodu pro všechny kategorie bude náměstí Svobody, elita odstartuje ve 12.30 resp. 12.35 hodin. Hlavní kategorie čekají trati 5,8 km běhu, 25 km cyklistiky a 3,6 km běhu.

Ve středu 5. května odcestuje výprava reprezentantů na mistrovství světa do Funchalu na Madeiře, v nominaci jsou Filip Ospalý, Martin Krňávek, Jan Řehula, Michal Daněk, Lenka Radová, Renata Berková, Lucie Zelenková, Tereza Macel a v kategorii K23 bude startovat Vendula Frintová. S týmem cestují koordinátor seniorské reprezentace Jiří Jelínek a lékař reprezentace, ortoped Vojtěch Havlas. Dokument ze šampionátu připraví ČT.

Světový šampionát na Madeiře je klíčový pro účast závodníků na olympijských hrách v Aténách – je posledním bodovaným závodem pro OH 2004, navíc první tři závodníci si vybojují přímý start v Aténách bez ohledu na dosavadní bodové zisky. Jak ale zdůraznil na tiskové besedě Jiří Jelínek, pokud některé státy nevyšlou do Atén plný počet závodníků, na něž mají nárok, ke slovu se dostanou diplomatická jednání o startu náhradníků.

Hodnocení:
Přečteno 99x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri