Soustředění na Kanárských ostrovech skončilo

14.03.2005 -
Teplota se pohybovala ve stínu nad 27 st. a mírně pršelo jen v prvních dnech soustředění. V ostatních dnech převládalo jasné slunečné počasí.K dobré náladě určitě pomohlo i obdenní večerní promítání filmů. Společně jsme trénovali pouze v bazénu. Na cyklistiku se sice také vyráželo společně, ale do Maspalomas bungalovů Vista Floor se vraceli spíše po dvojicích. Individuální příprava se projevila i v rozdílném počtu natrénovaných kilometrů. (Jiří Jelínek, ČSTT)
Teplota se pohybovala ve stínu nad 27 st. a mírně pršelo jen v prvních dnech soustředění. V ostatních dnech převládalo jasné slunečné počasí.K dobré náladě určitě pomohlo i obdenní večerní promítání filmů. Společně jsme trénovali pouze v bazénu. Na cyklistiku se sice také vyráželo společně, ale do Maspalomas bungalovů Vista Floor se vraceli spíše po dvojicích. Individuální příprava se projevila i v rozdílném počtu natrénovaných kilometrů.
Martin Krňávek upřednostňoval cyklistiku, dokonce si namontoval na svou Meridu speciální, na šlapání nezávislé kliky. Podle vyjádření Filipa Ospalého, který je také vlastní, ztěžují až o čtvrtinu vlastní cyklistický trénink.Martin na nich dokázal najet za 20 dní přes 2.000 km. A to je nutno připomenout, že na zdejším ostrově prakticky není místo na cyklistický odpočinek. Snad jen to může být omluvou jeho tzv. dietních chyb, kdy dokázal sníst denně až 500 ml zmrzliny!
Filip Ospalý splnil všechny tréninkové ukazatele a úkoly se kterými zde přijel. V poslední den pobytu si dokonce dovolil „luxus“ jako frontmen plavání zkrátit plavecký trénink a volnou půlhodinu věnovat opalování.
Lenka Radová zde byla již týden předem a v žádném případě nelitovala toho, že zrušila přípravu v JAR. Naběhala za čtyři týdny přes 300 km, na kole to dotáhla ke 1650 km a ve vodě zvládla velmi kvalitně i těch třitýdenních 90 km, které pro naše reprezentanty tradičně připravuje Filipův osobní plavecký trenér Zdeněk Tobiáš.
Renata Berková rozjetá na kole z předchozího pobytu na Mallorce neměla problémy v cyklistice ani v běhu. V trochu zanedbaném plavání se postupně zlepšovala a jistě ji především po plavecké stránce společný trénink velmi pomohl. Měla smůlu v technickém problému s přehazovačkou, kterou si „namotala“ do špic a závěr soustředění po opravě absolvovala na 5.převodech.
Michal Daněk, tradičně dobrý v plavání, kde proháněl Filipa, nezůstal s narůstajícími dny pobytu nic dlužen ani v cyklistice. Jistě nezapomene na společné zdolání s Filipem nejvyššího vrcholu zdejšího ostrova 1949 m vysokou horu Pico de Nueves. Bylo to z Maspalomas „pouze“ 47 km ,ale potřebovali na to přes 2,5 hodiny! Rovněž v běhu splnil Michal všechny plánované úkoly.
I já jsem byl nakonec s pobytem na Kanárech spokojen. Tím nemám na mysli jen velmi kvalitní přístup k přípravě všech kandidátů OH, počasí a vynikající tréninkové podmínky. Nakonec mě potěšil i přístup španělské pojišťovny a viníka nehody, kterou jsem měl na kole. Slečna Lucia Benitez Florez se nejen postarala o profesionální náhradu škody, ale i zajistila kompletní renovaci mého kola!
Nic již nebrání tomu, aby se OH příprava po krátké rekonvalescenci doma ( je třeba udělat daňové přiznání a plnit další povinnosti), opět přesunula od 25.3. do tepla, a to opět do Španělska, tentokráte do letoviska Lloret de Maar na pobřeží Costa Brava, osvědčeného to místa českých triatletů. Hotel Olympic „posílil“ o další 25 m krytý bazén a hlavně o novou ubytovací část. Reprezentace totiž vsadila v olympijském roce na vyzkoušené tréninkové prostory. Zde společně s Vendulou Frintovou (dostala od ETU divokou kartu pro start na ME) a další kandidátkou OH Lucií Zelenkovou absolvují další část přípravy, jejímž vrcholem bude ME ve Valencii. Do místa konání se přesune výprava z Lloret autobusem 15.3.
Na místě již budou Tereza Macel (má již povoleno startovat za ČR) a Jan Řehula, kteří přiletí ze závodu SP v japonském Ischigaki. Pět kandidátů OH (mimo Krňávka a Ospalého) pak po ME bude startovat 25.4. v Mexiku v posledním závodě před MS 9.5. na Madeiře, kterým končí kvalifikace na OH.

Z Maspalomas před odletem domů zdraví
Jiří Jelínek

Hodnocení:
Přečteno 87x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka