OH příprava na Kanárských ostrovech

29.02.2004 -
Jan Řehula se připravuje individuálně v Austrálii, Lucie Zelenková zase v Jižní Africe, kde obsadila včera v ITU race tzv.„B““závodě SP 6.místo. Tereza Macel je v Kanadě a vyřizuje poslední nezbytné dokumenty pro změnu země v ITU. Ostatní se připravují společně v teple španělských ostrovů. Olympijská příprava probíhá na Kanárských ostrovech bez problémů, nikdo (Jiří Jelínek)

Jan Řehula se připravuje individuálně v Austrálii, Lucie Zelenková zase v Jižní Africe, kde obsadila včera v ITU race tzv.„B““závodě SP 6.místo. Tereza Macel je v Kanadě a vyřizuje poslední nezbytné dokumenty pro změnu země v ITU. Ostatní se připravují společně v teple španělských ostrovů.
Olympijská příprava probíhá na Kanárských ostrovech bez problémů, nikdo není nemocný a vládne tu pohoda. Bydlíme (pře cestovní kancelář Fischer) v Maspalomas v bungalovech Vista Floor po dvou. Máme k dispozici ložnici, koupelnu, záchod na patře a v přízemí pak obývák a kuchyňským koutem.
Já bydlím s Filipem Ospalým. Spím ale dole v obýváku, protože pracuji v noci na PC.
Martin Krňávek bydlí s Michalem Daňkem. Renata Berková pak s Lenkou Radovou.
Plaveme Po až Pá vždy od 14 do 16 hod na městkém koupališti (15 min chůze), kde jsou k dispozici dva otevřené 25 m dlouhé bazény. Jsou prakticky neobsazené. Platíme za jednoho pouze 2 EUR vstup. Tréninky nám napsal na celé soustředění již tradičně Zdeněk Tobiáš a plavou je všichni společně (já dělám drába J se stopkama). V prvním týdnu tu byl s námi i Jan Strangmüller, který zde končil 7 týdenní kemp.
Na kole jezdíme buď dopoledne , nebo po plavání. V blízkosti koupaliště je atletický stadión (vstup zdarma), kde všichni individuálně trénují úseky. Dlouhé běhy se dají běhat buď kolem dun po pláži, nebo po běžeckém chodníku ve městě či ulicích, kde není provoz. Na kole je to tu všude do kopce nebo na jediném rovinatém úseku směrem k letišti v Las Palmas zase ve větru. Kdy cestou tam to „drtíme“ rychlostí 25 a zpět nás to „nese“ 60.
Oproti minulým letům je tu postavená dálnice, která odlehčila především pobřežní komunikaci okolo ostrova. Na tomto velmi zvlněném, technickém profilu s množstvím tunelů se dá hodně natrénovat. Grand Canaria je v podstatě kruhového tvaru o průměru 50 km a dokola kolem pobřeží asi 240 km. Jenže uprostřed jsou hory 2.000 m vysoké. Dost tady jak jsem již uvedl fouká a to je na „morál“ !
Počasí se s Českou republikou nedá srovnávat. Teploty jsou tu přes den okolo 26 st, noci klesne k 17. je ovšem stále zataženo, o hory je opřen vždy nějaký ten mrak, ze kterého, zejména v kopcích občas sprchne. Na jihu ostrova, kde se nalézá středisko Maspalomas ovšem prší minimálně.
· Martin Krňávek se s sebou vzal specielní kliky na kolo, kde se šlape každou nohou nezávisle a dost si tréninkově dává. Denně okolo 100 km v těžkém profilu.
· Filip jde na to profesorsky, porovnává časy najetých okruhů s pobyty v minulosti a konstatuje zlepšení.
· Michal kvalitně plní tréninky, nestíhá zatím na kole.
· Renata přijela rozjetá z Mallorky, kde trénovala dva týdny se svým přítele Tomášem a je to znát. Nestíhá ovšem trochu v bazénu, kde je znát tréninkový výpadek.

Lenka tady byla již o týden dříve a pro mě je překvapivě velmi dobrá v plavání, kde je znát výkonnostní posun.
Já se je snažím nebrzdit a pomáhám. Včera mě ale srazila „baba“ autem, zrušila mi kolo, které budeme řešit v pondělí. Já jsem jen trochu odřený a jsem velmi rád, že jsem si tu smůlu vybral já a ne nikdo z kandidátů OH.

Z Maspalomas zdraví
Jiří Jelínek

Hodnocení:
Přečteno 34x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka