Předseda ČSTT odstoupil ze své funkce

19.12.2003 -
Předseda Českého svazu triatlonu ing. Jaromír Horák odstoupil ze své funkce. Není však kapitánem opouštějícím předčasně v záchranném člunu svoji loď v bouřlivých triatlonových vodách. Na mimořádné valné hromadě přijal roli klasického krizového manažera, jehož úkolem je stabilizovat firmu, v tomto případě ČSTT. Krizoví manažeři přicházejí a po splnění úkolu odcházejí. To je ve světě byznysu naprosto normální. Tak vnímejme i rezignaci Jaromíra Horáka. Jeho role se naplnila, z rodinných i pracovních důvodů skončil a předal vedení. (Jaroslav Pomp ČSTT)
Předseda Českého svazu triatlonu ing. Jaromír Horák odstoupil ze své funkce. Není však kapitánem opouštějícím předčasně v záchranném člunu svoji loď v bouřlivých triatlonových vodách.

Na mimořádné valné hromadě přijal roli klasického krizového manažera, jehož úkolem je stabilizovat firmu, v tomto případě ČSTT. Krizoví manažeři přicházejí a po splnění úkolu odcházejí. To je ve světě byznysu naprosto normální. Tak vnímejme i rezignaci Jaromíra Horáka. Jeho role se naplnila, z rodinných i pracovních důvodů skončil a předal vedení.

Za jeho řízení se Radě ČSTT podařilo zklidnit složitou situaci rozjitřenou po dubnové valné hromadě, i když mnozí možná čekali razantnější a viditelnější činy. Jako krizový manažer přinesl multiprojektový systém řízení, na němž lze nyní stavět. Přinesl i vize, které nenašly mezi členy Rady okamžitou podporu, oponentura je ale v demokratickém společenství zcela normální.

Český triatlon potřebuje v současné době zejména zklidnění mezilidských vztahů. Máme kvalitní organizátory závodů, výborné reprezentanty ve světové elitě, peníze, na druhé straně neustálé útoky proti vedení svazu, často postavené na nepravdivých faktech. Image triatlonu utrpěla řadu šrámů, které bohužel zastínily i úspěchy reprezentantů.

Letošní triatlonový rok se příliš nepovedl, to je pravda. Afér bylo přespříliš. Ale je tu zjevná snaha dát věci do pořádku. V čele ČSTT stojí lidé, kteří mají triatlonové i manažerské zkušenosti, především ale chuť ve svém volném čase pracovat pro triatlon. Zaslouží si klid na práci a důvěru. Je před námi olympijský rok, který může být pro další fungování českého triatlonu klíčový.

Nevnímejme proto rezignaci předsedy jako další článek řetězu neúspěchů letošního triatlonového roku. Jako krizový manažer v roli dobrovolného předsedy odvedl svoji práci, skončil a předal žezlo svým spolupracovníkům. Nic jiného v tom není.

Hezké Vánoce a klidný a úspěšný triatlonový rok 2004.

Hodnocení:
Přečteno 91x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár