Důstojná a příjemná tečka za sezonou

15.12.2003 -
Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami. Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, (ČSTT Jaroslav Pomp)

Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami.
Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, Jana Vodehnala a Jana Strangmüllera, zlato Petra Kasla, Dana Fekla a Jana Kubíčka z ME družstev v duatlonu či už tradiční světové kvadriatlonové kralování Šárky Skalické-Zimové a Miroslava Podborského. A do výčtu samozřejmě patří i druhé místo Zbyňka Švehly mezi vozíčkáři na havajském Ironmanu.
Slavnostní vyhlášení výsledků Českého poháru provoněla předvánoční pohodová atmosféra, k hladkému průběhu vyhlašování maratonu výsledků, od žáků po veterány (uvádíme na jiném místě webových stránek), přispěla moderátorská dvojice Ivana Bednaříková, Zdeněk Hůrka, která dokázala s profesionální bravurou zvládnout našlapaný šestnáctistránkový scénář.
Premianti v pohárových soutěžích i nejlepší čeští reprezentanti měli předčasnou vánoční nadílku, z rozpočtu Českého svazu triatlonu jim připadlo na odměnách celkem 960 tisíc korun. Mimo vyhlašované výsledky předseda ČSTT ing. Jaromír Horák ocenil dva muže: Zbyněk Švehla obdržel pamětní plaketu za příkladnou reprezentaci českého triatlonu v závodě Ironman a Tomáš Kypta převzal dodatečně bronzovou medaili za třetí místo z mistrovství Česka v olympijském triatlonu.
A definitivní tečka za slavnostním vyhlášení? Přání českému triatlonu, aby olympijský rok 2004 byl úspěšný po všech stránkách.

Hodnocení:
Přečteno 94x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri