Důstojná a příjemná tečka za sezonou

15.12.2003 -
Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami. Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, (ČSTT Jaroslav Pomp)

Byla to velice důstojná a příjemná tečka za sezonou českého triatlonu, poznamenanou narušenými mezilidskými vztahy i nepříjemnými aférami.
Byl to ale především rok sportovních úspěchů, nelze nepřipomenout stříbro Filipa Ospalého, bronz Martina Krňávka a zlato ženského týmu z mistrovství Evropy v Karlových Varech, zlato Venduly Frintové z ME „23“, týmový bronz triatlonových ironmanů z MS a další individuální skvělé výsledky Petra Vabrouška, Jana Vodehnala a Jana Strangmüllera, zlato Petra Kasla, Dana Fekla a Jana Kubíčka z ME družstev v duatlonu či už tradiční světové kvadriatlonové kralování Šárky Skalické-Zimové a Miroslava Podborského. A do výčtu samozřejmě patří i druhé místo Zbyňka Švehly mezi vozíčkáři na havajském Ironmanu.
Slavnostní vyhlášení výsledků Českého poháru provoněla předvánoční pohodová atmosféra, k hladkému průběhu vyhlašování maratonu výsledků, od žáků po veterány (uvádíme na jiném místě webových stránek), přispěla moderátorská dvojice Ivana Bednaříková, Zdeněk Hůrka, která dokázala s profesionální bravurou zvládnout našlapaný šestnáctistránkový scénář.
Premianti v pohárových soutěžích i nejlepší čeští reprezentanti měli předčasnou vánoční nadílku, z rozpočtu Českého svazu triatlonu jim připadlo na odměnách celkem 960 tisíc korun. Mimo vyhlašované výsledky předseda ČSTT ing. Jaromír Horák ocenil dva muže: Zbyněk Švehla obdržel pamětní plaketu za příkladnou reprezentaci českého triatlonu v závodě Ironman a Tomáš Kypta převzal dodatečně bronzovou medaili za třetí místo z mistrovství Česka v olympijském triatlonu.
A definitivní tečka za slavnostním vyhlášení? Přání českému triatlonu, aby olympijský rok 2004 byl úspěšný po všech stránkách.

Hodnocení:
Přečteno 98x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár