Triatlonisté o cenné kovy v zlatokopeckém městě

5.12.2003 -
V Arrowtownu, historickém zlatokopeckém městečku na Novém Zélandu, bude víkend patřit mistrovství světa v krátkém triatlonu. Do role zlatokopů by se rád pasoval i trojlístek českých reprezentantů – i když Světový pohár v Geelongu naznačil, že medailové favority je třeba hledat především mezi Australany, Američany a Novozélanďany. Přípravy závodu byly provázeny organizačními zmatky, vyplývajícími z přemístění závodu. Všichni závodníci bydlí v (Jaroslav Pomp - ČSTT)
V Arrowtownu, historickém zlatokopeckém městečku na Novém Zélandu, bude víkend patřit mistrovství světa v krátkém triatlonu. Do role zlatokopů by se rád pasoval i trojlístek českých reprezentantů – i když Světový pohár v Geelongu naznačil, že medailové favority je třeba hledat především mezi Australany, Američany a Novozélanďany.

Přípravy závodu byly provázeny organizačními zmatky, vyplývajícími z přemístění závodu. Všichni závodníci bydlí v Queenstownu na břehu jezera Wakatipu, ale nakonec se poplave v jezeře Lake Hayes. „Závod byl přeložen hlavně z důvodu teploty vody, ve Wakatipu má voda jen 12 stupňů, v Lake Hayes 17 stupňů. Arrowtown je asi 20 km od Queenstownu,“ uvedl koordninátor české reprezentace Jiří Jelínek.

Čeští reprezentanti se na závod těší. „Cítím se již dobře a rád bych napravil svůj nezdar v Geelongu,“ konstatoval Martin Krňávek. Tereza Macel přicestovala na Nový Zéland z Kanady a cestou mírně nachladla. „V době startu už budu okay. Těžká cyklistická trať by mi měla vyhovovat, cítím i běžeckou formu,“ řekla. Z australského Gold Coast přiletěl sólově Jan Řehula: „Měl jsem před měsícem na soustředění v Austrálii týdenní tréninkový výpadek, na závod jsem proto speciálně neladil. Ale udělám vše pro zisk bodů potřebných pro nominaci na olympiádu.“

„Pro dobrý výsledek na MS jsme tady i v Geelongu udělali maximum,“ řekl Jiří Jelínek. V den závodu má být jasno, teplota kolem 20 stupňů. Poplave se jeden okruh s výběhem asi 600 metrů a převýšením 50 metrů do cyklistického depa. Po 5,5 km dlouhém přiblížení do Arrowtownu se pojede sedm kopcovitých městských okruhů, následovat budou čtyři okruhy běhu.

Elitní ženy startují v neděli 7. prosince ve 13 hodin místního času (půlnoc SEČ), muži v 15.30 hodin (pondělí 2.30 ráno našeho času). Závodí se o 190 000 amerických dolarů.

Hodnocení:
Přečteno 25x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka